18Nisan

Antreniz İçin Uygulaması Kolay Dekorasyon Fikirleri

semsiyelikMisafirlerimizi ilk olarak karşıladığımız yer evimizin giriş kısmı, antremizdir. Antrenin özellikle giriş kapısı ve çevresindeki kısımları evimize gelen misafirlerimizin ilk olarak göreceği yerlerdir. Tabi sadece misafirlerimiz değil kendi göz zevkimiz için de dekorasyon yapıyoruz. İşte bu sebeplerle antre dekorasyonumuza bir nebze daha fazla özen gösterebiliriz. Biz de sizlere antrenizde uygulayabileceğiniz bazı dekorasyon fikirlerini sıraladık. Peki size uygun, hoşunuza gidebilecek olan var mı?

 

Şemsiyelik ve Rengarenk Şemsiyeler

 

Yağmurlu günlerde evimize geldiğimizde şemsiyemizi bırakabileceğimiz ya da evdeki şemsiyeleri bir arada tutup çıkarken almak için kullanabileceğimiz şemsiyelikler antre dekorasyonlarında oldukça iyi şekilde kullanılabiliyor. Antrenize uygun, şık bir şemsiyelik edinerek evinizdeki şemsiyeleri buraya koyabilirsiniz. Tabi şemsiyelerimizi dağınık değil düzgün bir şekilde sarılmış olarak bırakalım ki şıklığını bozmasın.

 

Sadece evde kullandığımız şemsiyeler de değil. Ufak bir kurnazlık yaparak ince, uzun, aynı model fakat farklı renklerde ve desenlerde şemsiyelerden birkaç adet alıp şemsiyeliğimize koyabiliriz. Hepsini birden kullanmasak da hem dekoratif açıdan çok güzel duracak bir aksesuar yaratmış oluruz hem de örneğin şemsiyesiz gelen bir misafirimize anında ödünç verebiliriz, ne dersiniz?

 

Ayakkabı Tepsisi

 

Evde kullanmadığımız ve bir kenarda bekleyen ya da dışarıdan bunun için alabileceğimiz bir tepsiye ihtiyacımız var. Tercihen biraz derinliğe sahip olan modeldekiler. Bu tepsinin içerisine de dışarıdan satın alabileceğimiz taşları doldurarak kendimize bir ayakkabı tepsisi yapabiliriz. Bu dekoratif ürünün şık bir hale kavuşabilmesi için önerimiz tepsinizin rengine ve desenine; koyacağınız taşların birbirine benzer boyutlarda ve renklerde olmasına ancak çok büyük olmamasına dikkat edebilirsiniz.

 

Peki ne işe yarayacak bu tepsi? Kapı girişimizde uygun bir yere koyacağımız bu dekoratif ürün üzerine, evimize girerken çıkardığımız ayakkabılarımızı koyabiliriz. Mevsim farketmeden kullanabileceğimiz bu ürün, özellikle kış aylarında ayakkabımızı içeri aldığımızda etrafı batırmaması için de kullanılabilir. Taşlardan yaptığımız tabanı çok fazla kirlenirse bir su tutarak taşları yıkasak yeter. Yine zahmetsizce kullanabiliriz.

 

Antrede Puf

 

Antrenizde yeriniz varsa eğer kapıya yakın bir yerde puf koltuklardan bulundurabilirsiniz. Antreler için oldukça şık duran bu ürünler ayrıca dışarıya çıkarken oturup ayakkabınızı giymenize de olanak sağlıyor.

 

Tercih edebileceğiniz birçok puf modeli olmakla birlikte dilerseniz altında sandık olan modelleri de tercih edebilirsiniz. Hem pufunuzda oturabilirken hem de alt kısmındaki sandığı koridordaki eşyalarınızı depolama alanı olarak da kullanabilirsiniz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın