Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
16Nisan

Bebek Odalarında Renk Seçimi

bebek-odasiGeçmişten günümüze kızlar pembe renk ile erkekler mavi renk ile bağdaştırılmıştır. Bu sebeple de kız bebeklerin bütün eşyaları pembe ağırlıklı, erkeklerinki ise mavi ağırlıklı oluyor. Bu durum bebek odalarına da yansıyor ve bebek odalarının dekorasyonunda bu renkler ağırlıklı olarak kullanılıyor. Fakat dekorasyonda bu sıradan tercihi bozmak isteyenler için birçok seçenek var.

 

Bebek odaları, bebeklere enerji, neşe ve mutluluk verebilmesi için canlı renklerle dekore edilmelidir. Pembe ve mavi dışında beyaz, sarı, yeşil, mor, krem gibi birçok seçeneğimiz var. Bu renk seçeneklerinin açık ve canlı tonları özellikle ilk sıralarda tercih edilmelidir.

 

Bebek odaları tek bir renk üzerinden değil birden fazla rengin iyi bir kombinasyonu ile canlandırılabilir. Örneğin yeşil duvarlarla uyumlu mobilya seçerken açık kahverengi, sarı, mavi gibi renklerin uyumlu tonları tercih edilebilir. Çeşitli, renkli figürler, duvar desenleri, asesuarlar, oyuncaklar da bebek odasının dekorasyonunda size yardımcı olacaktır.

 

Sarı, turuncu, kırmızı gibi renkler sıcak ve canlı renklerdir. Enerji verici, canlandırıcı etkileri vardır. Duvarlara ya da mobilyalara asılan figürlerde, perdelerde, halıda bu renkler de kullanılabilir.

 

Beyaz renk bebek odalarında çok iyi şekilde kullanılabilir. Canlı ve rengarenk dekore edilen odanın mobilyaları düz beyaz renkte tercih edilirse odaya çok güzel uyum sağlayacaktır. Ayrıca odada doğanın çeşitli desen ve renklerini de kullanabilirsiniz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın