13Nisan

Soğuk Havalarda Cildi Korumak İçin Öneriler

soguk-havalarda-cildi-korumakSoğuk havalar cildimize zarar verebiliyor. Kuruyan, dökülen, nemini kaybeden cildimizi soğuk havalarda da korumak için sizlere bazı önerilerimiz var. Bu basit birkaç öneri ile soğuk havalarda cildinizi korumak için neler yapabileceğinize bir göz atabilirsiniz.

 

Soğuk havalarda cildimiz çok nem kaybeder. O nedenle normal ciltler için yağ oranı yüksek, onarıcı etkiye sahip olan kremler başlıca tercihlerimiz arasında yer alabilir. Bu kremlerin düzenli kullanımı kuruyan ciltlerimizi eski haline kavuşturacaktır. Özellikle banyo sonrasında ıslak vücut üzerine nemlendiricilerin uygulanması, nemin vücutta tutulması konusunda başarılı etki gösterecektir.

 

El ve yüzün çok sıcak su ile yıkanması kurutucu etki gösterebilir. Bu sebeple soğuk ya da ılık su ile el ve yüzün yıkanması daha doğru olacaktır. Ayrıca özellikle yüz, yıkandıktan sonra mutlaka iyice kurutulmalıdır. Yeterince kurumadan dışarı çıkıldığı takdirde soğuk hava yüze zarar verir, hatta sonucunda yüz felci dahi oluşabilir. Yüzümüz ıslak olmasa bile soğuğun etkilerine karşı atkı ve bere takımı ile yüzümüzü örtmeliyiz.

 

Cildimiz için, alacağımız vitaminler de oldukça önemli. Taze meyve ve sebze tüketerek vücudumuza alacağımız vitaminler cildimize bir hayli yardımcı oluyor.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın