06Nisan

Güneşe Karşı Önleminizi Şimdiden Alın

gunesli-havaNisan ayının gelmesi, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte bazı illerde oldukça sert geçen bir kışın ardından yaz güneşi kendini göstermeye başladı. Sıcaklıklar birçok şehirde artarken bizler de doğal olarak kendimizi bu güzel havada dışarı atıyoruz. Peki daha yaz gelmedi, plajlara çıkmadık belki ama bu durum güneşin bizi etkilemediği anlamına mı geliyor? Hayır. O halde güneşe karşı önlemimizi almaya başlamamız gerekiyor.

 

Yaz aylarında, özellikle de plajlarda güneşin zararlı etkilerini biliyor ve bu etkilere karşı koruyucu krem kullanıyoruz. Fakat güneşin etkileri sadece bu zamanlarda değil, her zaman var. Havaların iyice ısınmaya başlaması ve güneşin gün içerisinde kendini iyice göstermesi, bizlerdeki zararlı etkilerinin de artacağı anlamına geliyor. Bu sebeple de özellikle öğle vakitlerine yakın zamanlarda dışarıya, güneşin altına çıkarken açık kalan bölgelerimize güneş kremi sürmemiz önemli.

 

Güneşin zararlı etkilerine karşı koruyucu krem sürmediğimiz takdirde güneşe karşı açık kalan özellikle yüz, boyun ve kollarda güneş ile doğrudan temas görülebiliyor. O halde evden çıkmadan önce önlemimizi alıp güneş kremimizi bu bölgelerimize sürebiliriz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın