22Mart

Dekorasyonunuzda Eski Fotoğraflarınızı Kullanın

fotograf-cercevesiEvinizin dekorasyonunda farklılık arıyorsanız eski fotoğraflarınızı kullanmayı deneyebilirsiniz. Bazıları belki odanızda çerçeveleri ile, belki de bazıları kutulara ya da albümlere konup kaldırıldı. O halde artık kaldırdıklarınızı çıkarmanın vakti geldi. Dekorasyonda fotoğraflarınızı geri getirin.

 

Odanızın dekorasyonunu değiştirmek istiyorsanız, yeni bir şeyler arıyorsanız, odanızın boş kalan yerleri için dekoratif fikirler arıyorsanız o zaman fotoğraflarınıza yönelebilirsiniz. Eski fotoğraflarınızı yerlerinden çıkartın. En güzellerini seçmeye başlayın. Ayrıca sadece eski, albümlerdeki fotoğrafları da kullanmanız şart değil. Yeni, bilgisayarlarınızda barındırdığınız fotoğraflardan da seçimler yaparak fotoğrafçılarda bastırabilirsiniz. Bastırmadan önce de belki de yeni fotoğraflar da olsa siyah-beyaz gibi efektler vermeyi düşünebilirsiniz.

 

Fotoğraflarınızın boyutlarına uygun çerçeveler edinerek devam ediyoruz. Çerçevelerimiz tam fotoğrafımıza göre de olabilir ya da özel bir tasarımla aynı boyuttaki 4 fotoğrafımızı tek bir çerçeveye 2×2 şeklinde yerleştirerek de farklılık yaratabiliriz.

 

Seçtiğiniz çerçevelerin, odada koyacağınız yer ile ve birbirleri ile uyumlu olmalarına da dikkat edin. Çerçevelerinizi koyacağınız raf ve çerçevelerin birbiri ile uyumlu renklerde olması dekoratif açıdan büyük avantaj sağlayacaktır.

 

Kullanabileceğiniz fotoğraf sayısının sınırı yok. Belki sadece birkaç fotoğraf bile size yetebilirken belki de birçok çerçevelenmiş fotoğrafı bir arada dekore edebilirsiniz. Ancak sadece çerçevelerle bir bölümü dekore etmek yerine çerçevelerin aralarına çeşitli dekoratif ürünler yerleştirmek de iyi bir fikir olabilir.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın