17Mart

Yatak Odasında Baza Kullanmanın Avantajları

bazali-yatakYatak odalarında, çocuk ve genç odalarında yataklar alınırken alt tarafında baza bulunması ya da bulunmaması önemli bir özellik. Bazen takım içerisinde yatakta bulunan bazalı modeller tercih edilebilirken bazen de baza ayrı olarak yatak takımına yerleştirilebiliyor, ayrıca satın alınıp tercih edilebiliyor. Her ne şekilde olursa olsun, yatak odalarında baza kullanmanın avantajları göz ardı edilmemelidir. Ayrıca bir yatak odası için mobilya takımı seçerken sadece o günün şartları değil geleceği de şartları değerlendirilebilmelidir.

 

Birçok aile evlerinde eşyalarını koyacak yer bulamamaktan şikayetçi. Aileler, fazlaca biriken eşyalarını dolaplara sığdıramayabiliyorlar ve üstelik evlere sürekli dolap edinmek de pek tabi mümkün değil. İşte bu noktada bazalar oldukça avantajlı bir konumda. Yer sorununu bazalar çok iyi şekilde çözebiliyorlar.

 

Bazasız yatakların altı genellikle boş kalırken belki nadir olarak birkaç eşyamızı alt taraflarına koyabiliyoruz. Ancak yatak odası takımı ile birlikte veya daha sonradan alınabilecek uygun bir baza, yatak odalarında bu alanların çok iyi şekilde kullanılabilmelerine olanak sağlıyor. O mevsimde kullanmadığınız kıyafetlerinizi, belki yorganlarınızı, yatak örtülerinizi ve ihtiyacınıza göre diğer eşyalarınızı bu bazalarda saklayabilirsiniz ve fazladan yer kazanmış olabilirsiniz.

 

Yatak odası için mobilya takımı alırken kendinden bazalı seçenekleri doğrudan tercih edebilirsiniz. Bazanın dış iskeleti ve yatak başlığı ile uyumlu yapıları sayesinde odanızın genel görünümünü bozmazlar. Ancak yatak odası takımınıza ayrı olarak baza satın alacaksanız boyutlarına çok dikkat etmeniz ve eğer varsa yatağınızın dış iskeletine sığması gerektiğini unutmayın.

 

Son olarak başta kısaca belirttiğimiz gibi, baza almayı düşünürken o zaman ek bir alana ihtiyaç duymuyor olsanız da gelecekte artabilecek eşyalarınızla birlikte bu eşyalarınız için ek bir depolama alanına da sahip olmanız gerekecektir. Bunu da düşünerek alışverişe çıkmakta fayda var.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın