Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
15Mart

Salon Dekorasyonunda Bir Bölümü Hobilerinize Ayırabilirsiniz

okuma-kosesiEvimizde en çok vakit geçirdiğimiz odalardan bir tanesi de salonlar. Rahat koltuklarımız üzerinde dinlendiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız, televizyon izlediğimiz ve kısacası farklı zamanlar geçirdiğimiz salonlarımızda bir alanı hobilerimize de ayırabiliriz.

 

Küçük salonlarda sahip olduğumuz, ev içi için uygun olan bir hobimize özel bir alan ayırmak zor olabilir ancak özellikle büyük salonlarda bu, güzel bir dekorasyon fikri olacaktır.

 

Örneğin resim yapmayı çok seviyorsunuz diyelim. Salonunuzda bir köşeyi bunun için ayırabilirsiniz. Örneğin camdan dışarıyı izleyerek resim yapmak istiyorsanız cam kenarı bir yere tuvalinizi konumlandırabilir, yanınıza da boya malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. Artık bu boya takımlarımız salon dekorasyonunuzun da bir parçası olacaksa yerleşimlerini dekoratif ürünlerle zenginleştirebilirsiniz.

 

Kitap, dergi veya gazete. Kısaca okumayı çok seviyorsanız ve her gün bunun için evinizde zaman ayırabiliyorsanız neden bu alışkanlığınız için de güzel bir köşeniz olmasın ki. Yine cam kenarını seçmeniz okumanız sırasında aydınlıktan yararlanmanızı sağlayacaktır. Cama yakın bir yere konuşlandıracağınız bir veya karşılıklı bir çift rahat tekli koltuk köşeniz için ideal bir seçim olacaktır. Bu tekli koltukların hem siz bir şeyler okurken rahatınızı sağlayacağından hem de salonunuzun geneli ile uyumlu olacağından emin olmalısınız. Ayrıca akşam vakitlerindeki okumalarınız için de ek bir aydınlatma tercih edebilirsiniz. Tercihinize göre bu bölüme ufak bir kitaplık da yaptırabilirsiniz. Dekorasyonu tamamlayıcı etkide olan kitaplığınız sayesinde hem kitaplarınız elinizin altında olacak hem de ortamınızın daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Kitaplıkta sadece kitap olacak diye bir kural da yok. Dergileriniz için de kitaplığınızda ufak bir arşiv oluşturabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz zaman geri dönüp eski sayılara göz gezdirmeniz de mümkün olur.

 

Belki de elinize kalem kağıt alıp yazmayı çok seven birisinizdir. O halde salonunuzda ayırabileceğiniz köşenizde bir çalışma masası ve rahat bir sandalye tam size göre olabilir. Boş vakitlerinizde masanıza geçip yazmaya başlayabilirsiniz. Masanızı çeşiti dekoratif ürünlerle süsleyerek farklı bir hava da oluşturabilirsiniz. Yine cam kenarı başlıca tercihimiz.

 

Boncuklarla takılar yapmayı mı seviyorsunuz? Eski kıyafetlerinizin kumaşlarını kullanarak yeni ürünler ortaya çıkartıyorsunuzdur belki de. Örgü örmeyi seviyor da olabilirsiniz. Ya da tahta ürünleri boyamak hoşunuza mı gidiyor? Aslında ne konuyla ilgileniyor olursak olalım ihtiyacımız olan ürünleri alıp salonumuzun bir köşesinde birleştirebiliriz. Böylelikle hem keyifle vakit geçirebileceğimiz, kendimize ait bir alanımız olmuş olur hem de aslında salonumuzun genel dekorasyonunda bir köşeyi farklı bir hava ile süslemiş oluruz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın

*