11Mart

Dekorasyonda Köşe Takımı Kullanımı

kose-takimi-dekorasyonuKöşe koltukları birçok dekorasyonda ilk tercih olarak seçilebiliyor. Aslında köşeleri değerlendirmek ve alandan kazanmak için iyi bir seçim olan köşe takımları büyük odalarda da güzel duruyor.

 

Bir köşede iki farklı koltuğu kullandığınız zaman birbirlerini kapatmamaları için köşenin boş kalması gerekirdi. Ya öylece boş kalacak ya da başka eşyalarla orayı doldurmaya çalışacaktır. Bu şekilde de harika dekorasyonlar var tabi ancak özellikle dar alanlarda o köşeyi de kullanabilmek ve yerden kazanmak için köşe takımlarına yönelebiliyoruz.

 

Seçtiğimiz köşe takımı bizlere aynı alanda normal koltuklara göre daha fazla oturulabilecek yer sağlarken L şeklindeki yapıları sayesinde de uç kısmında ayaklarımızı uzatıp oturabileceğimiz rahat bir köşemiz olabiliyor örneğin.

 

Köşe takımları dekoratif açıdan da göze çok hoş görünüyorlar. Dekorasyon yaparken odanıza modernlik ve şıklık kazandırabiliyorlar. Klasik koltuk takımlarından sıkılanlar köşe koltuklarını tercih edebilirler.

 

Köşe koltukları yalnızca bir köşe duvara dayanacak ve oraya yerleştirilecek diye bir kural da yok. Yeterli alana sahip salonlarda köşenin iki kenarından da belli bir mesafe öne getirilerek köşe koltuğu yerleştirilebilir. Yani iki duvarla da arada belli bir mesafe bırakılarak. Bu boşluğa ise odanızın ihtiyacına göre bir dolap, bir kitaplık yerleştirebilirsiniz. Kitaplık veya dolap ile koltuğunuz arasında da yürüyebileceğiniz bir aralık daha kalırsa ne de güzel olur. Ancak burada ortaya yerleştirdiğimiz köşe koltuğunun sırt kısımlarının çok yüksek olmamasına ve koltuğunuzu odanızın ortasına yerleştirdiğinizde çok fazla yer kaplamamasına dikkat edin. İşte size çok güzel bir dekorasyon fikri, neden böyle uygulamayasınız ki?

 

Bizde odalardaki koltukların çekyat şeklinde açılıp yatak olmasını da isteriz genelde. Yatılı misafirlerimiz gelince nerde ağırlayacağız yoksa? Köşe koltukları da bunun için bir sorun değil. Satın almadan önce bu koltuğun açılıp yatak olabilen modellerinden tercih ederseniz bir yandan misafirlerinize de yatak olabilecek köşe takımına sahip olabilirsiniz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın