09Mart

Giyinme Odanızı Dekore Edebilmeniz İçin Öneriler

giyinme-odasi-dekorasyonuKüçük evlerde bir giyinme odası oluşturabilmek zor olsa da büyük evlerde tüm giyim eşyalarınızı ayrı bir odada toplayarak diğer odalarınızda, özellikle de yatak odanızda bolca yer açılmasını sağlayabilirsiniz. İşte eğer siz de kendinize veya ailenize özel bir giyinme odası oluşturmak istiyorsanız, sizler için dikkat etmeniz gereken noktalardan dekorasyon önerilerimizi sıraladık.

 

Giyinme odalarının en büyük ihtiyaçlarından birisi aydınlatma. Gündüzleri güneş ışığını iyi alabilecek akşamları ise aydınlatma ürünleri sayesinde iyi şekilde aydınlanabilecek bir yapıya sahip olmalıdır. Madem bu odada giyinecek ve birçok önemli yere giderken şık olmanız gerekecekse üzerinizdeki kıyafetler konusunda doğru karar verebilmeniz için aydınlık bir giyinme odası şart.

 

Giyinme odaları için bir diğer önemli öğemiz tabiki dolaplarımız. Genellikle açık renkli dolaplar tercih etmek giyinirken bulunduğunuz bu ortamı daha ferah hale getirecektir. Sizin ve ailenizde bu odayı kullanacak diğer kişilerin kıyafetlerini alabilecek büyüklükte olması gereken dolapları seçerken özen göstermelisiniz. Seçeceğiniz dolaplarınız hem kapalı kapaklı hem de açık bölmeli olabilir. Hatta bu tip odalarda askılık demirler de kullanılabiliyor. Ancak her birinin avantajını ve dezavantajını ayrı ayrı değerlendirmek lazım. Açık bölmeli, raflı dolaplar daha az yer kaplayıp eşyalara daha rahat ulaşım sunabilirken kapalı, yani kapaklı kıyafet dolapları ise kıyafetlerinizin daha derli toplu şekilde saklanmasına yardımcı olur.

 

Dolaplarınızda fazla sayıda giyim eşyanızı saklayabilmeniz için raf sayısının, bölme sayısının, askı kapasitesinin fazla olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle daha çok eşyanızı düzenli bir şekilde bu dolaplarda saklayabilirsiniz.

 

Giyinme odalarınızda eşyalarınız tabi sadece kıyafetler değil. Ayakkabılar ve çantalar da büyük ölçüde yer kaplıyorlar. Dolaplarınızı yerleştirirken ayakkabı ve çantalarınızı nereye yerleştirebileceğinize de karar vermelisiniz. Eğer dolaplarınızda yeriniz yoksa illa bunları dolaba yerleştireceksiniz diye bir kural da yok. Topuklu ayakkabılara özel dizayn edilmiş, topukları ile asabilmenize olanak sağlayan raf modelleri var. Ayrıca normal, düz rafları kullanarak da ayakkabı ve çantalarınıza yer açabilirsiniz.

 

Aksesuarlarınızı da unutmayın ve giyinme odalarında aksesuarlarınıza da yer ayırın. Örneğin makyaj masanızda veya ayrı bir masada kolye, bileklik, küpe gibi aksesuarlarınız için özel kutular bulundurabilirsiniz. Takılarınızı asabilmeniz için ufak askılar da çok şık duruyor.

 

Giyinme odanızda mutlaka bir boy aynası olmalı. Bu boy aynası bir dolabınızın kapağında yer alabilir ve böylelikle size yerden tasarruf ettirebilir. Ancak aynı zamanda dolaplarınızdan bağımsız, ayrı olarak da bir boy aynasına sahip olabilirsiniz.

 

Odanızda yeriniz varsa kıyafet ve ayakkabılarınızı denerken kullanabileceğiniz, çok yer kaplamayan bir koltuk veya sandalye de güzel bir tercih olacaktır. Ortama uyumlu bu koltuk hem dekoratif anlamda önemli hem de kıyafet seçimi yaparken, kıyafetlerinizi denerken sık sık kullanabileceğiniz bir öğe.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

    • Medine Terzioğlu
    • 9 Ocak 2015

    Güzel paylaşım, giyinme odaları yada giysi odası son zamanlarda çok gündemde olan ürünler, özellikle benim gibi çok kıyafeti olan ve sık değiştiren kişiler için bir hayat kurtarıcı diyebilirim. Evimiz çok da büyük olmamasına rağmen giyinme odamızı hazırlayan firma bize özel giysi dolapları ile mükemmel bir giyinme odası dekore ettiler. Ben çok memnun kaldım reklam olarak algılamazsanız web sitelerini vereyim ihtiyacı olan kişiler baksınlar. land.com.tr/giyinme_odasi.asp

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın