08Mart

Hangi Besinler Metabolizmamızı Hızlandırarak Zayıflamamıza Yardımcı Olur?

zayiflamaİnsanların metabolizma hızları kilo alıp vermeleri hakkında fikir veriyor. Eğer bir kişi zayıflamak istiyorsa yediklerine dikkat etmesinin yanında metabolizmasının da hızlı olması gerekiyor. Peki, zayıflamak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi: hangi besinler metabolizmamızı hızlandırarak zayıflamamıza yardımcı olur? İşte sizler için bu sorunun yanıtlarını sıraladık.

 

Yeşil Çay: Sağlıklı bir çay çeşidi olan yeşil çay, metabolizmayı hızlandırır. Vücutta yer alan ödemleri atıcı etkiye sahiptir. Bu sebeplerden ötürü zayıflamaya da yardımcı olur. Bazı çayların fazla tüketimi zararlı görülebilse de yeşil çayın günde 3 bardağa kadar tüketilmesinde sakınca görülmemektedir.

 

Türk Kahvesi: Nefis kokusuyla bizleri büyüleyen Türk kahvesi de aslında metabolizmamızı hızlandıran bir diğer besin maddesi. Tüketilirken mümkünse şekersiz veya çok az şekerli tükerilirse daha faydalı olacaktır. Bu şekilde düzenli tüketimi kilo vermeye yardımcı oluyor.

 

Süt ve Süt Ürünleri: Kalsiyum açısından zengin süt ve süt ürünleri de bu konuda yardımcı. Hızlı kilo kaybetme konusunda süt, yoğurt, peynir gibi besinlerde bulunan kalsiyum, katkı sağlıyor.

 

Baharatlar: Baharatların metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahip olduğu araştırmalar sonucunda görülüyor. Pul biber, nane, kara biber, kekik ve aklınıza gelebilecek her türlü baharat metabolizma hızına katkı sağlıyor. Yemeklere lezzet katan bu baharatlar, özellikle de acı etkisi ile pul biber, bir yandan da metabolizmaya olan katkıları sayesinde kilo verme konusunda yardımcı.

 

Yumurta: Metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahip. Uzun süre tokluk hissi verir.

 

Zayıflama konularında her zaman belirttiğimiz gibi tekrarlamakta fayda var. Bu yöntemler metabolizma hızına katkı sağlar ancak doğrudan, tek başlarına zayıflatmazlar. Bunların yanında beslenmenize de son derece özen göstermelisiniz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın