07Mart

Fazla Çekirdek Yemek Sivilce Oluşumunu Arttırıyor

ay-cekirdegiÖzellikle ergenlik dönemindeki kişilerde görülebilen, sayıca artan sivilceler beslenme şeklimize de doğrudan bağlı olabiliyor. Genellikle yüzde yoğun sivilce oluşumu gözlenebilirken uzmanlar beslenmede tüketilen yiyeceklerin türü ile de doğrudan bir ilişki kurabiliyorlar. Bu yiyeceklerin başında gelenlerden biri ise çekirdekler.

 

Ergenlik döneminde yüzde sivilceler oluşuyorsa eğer aslında bir yandan yüzün yağlanmaya başladığını da görüyoruz. Bu sebeple sivilceler artıyorken daha da yağlı beslenmek sivilceleri tetiklemeye devam ediyor. İçeriğine bakıldığında çok yağlı bir yiyecek olan çekirdek, fazla tüketildiğinde sivilcelerde artışa sebep oluyor.

 

Toplum olarak çekirdeği, özellikle de ay çekirdeğini çok severiz. Bir kere başladığımız zaman onu bırakmak zor olur ve devam ettikçe ederiz. İşte böyle bir durumda yağ oranı çok yüksek olan ay çekirdeğinin fazla tüketimi ile birlikte de vücudumuza doğrudan fazla miktarda yağ almış oluyoruz. Sivilce problemi yaşayan kişilerin bu sebeplerden ötürü çekirdek başta olmak üzere yağlı yiyeceklerden uzaklaşmaya başlaması şart. Çekirdeğin yanında diğer kuru yemişler de yüksek oranda yağ içeriyor. Fındık, ceviz, badem benzeri kuru yemişler bunlardan bazıları.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın