02Mart

Odanızın Dekorasyonundan Sıkıldığınızda Eşyaların Yerini Değiştirin

dekorasyonBir odamızı tam istediğimiz gibi dekore ettiğimizi düşünsek bile bir süre sonra hep aynı görünümdeki odada zaman geçirmekten dolayı sıkılabiliyoruz. Odayı baştan aşağı dekore etmek maliyetli olduğu ve her sıkıldığımızda da bunu yapmak pek mümkün olmadığı için eşyalarımızın yerini değiştirmek çok iyi bir seçenek olacaktır.

 

Bir odayı yeniden dekore etmek için aslında her şeyi değiştirmemiz, odamıza yeni bir şeyler almamız da gerekmiyor. Eşyalarımızın oldukları yerleri değiştirerek odamızın havasını değiştirebileceğimizi de bilmeliyiz. Eşya çokluğuna ve bu eşyaların ağırlığına göre zahmetli bir iş olabilse de yanınıza bir yardımcı bularak bir günde üstesinden gelebilirsiniz ve uzun bir süre daha kullanabileceğiniz, aslında yenilenmiş bir odaya sahip olmuş olursunuz.

 

Önce odanızda varsa koltukların, dolapların yani en büyük boyutlardaki eşyaların ölçülerini alın ve bunları yerleştirmek istediğiniz yeni yerlere sığıp sığmayacaklarını hesaplayın daha sonra ölçülerden dolayı sığdıramazsanız boşuna uğraşmış olursunuz. Yeni yerlerini düşündükten, nasıl duracaklarını hayal ettikten sonra eşyaların yerlerini değiştirmeye başlayabilirsiniz.

 

Odanızda yer alan eşyaları yerleştirirken diğer öğelerle uyumlarını da düşünmelisiniz ve ona göre davranmalısınız. Örneğin odanızda bir de televizyon varsa koltuk ve televizyonu koyacağınız yeni yerler yine karşılıklı olmalı ki koltuktan televizyon rahat şekilde izlenebilsin. Ayrıca çok ışık alan bir yere televizyonunuzu koyarsanız izlerken ışıklar yansıma yapabilir ve sizin televizyondakileri görmenizi engelleyebilir, sizi rahatsız edebilir.

 

Uzun dolaplarınızı yerini değiştirmek istediğinizde yine arkasına bir duvarı vermeyi unutmayın. Yerlerini değiştirirken bu dolapların arkasında odanızın bir penceresi kaldığı takdirde odaya girecek olan ışığın önünü kapatır. Ortamın aydınlanması konusunda engel oluşturur.

 

Yerlerini değiştirebildiğimiz öğeler sadece koltuk ve dolaplar değil tabi. Asıl daha kolay olanları ise dekoratif ürünler. Aksesuarlarınızın yerlerini de oda içerisinde değiştirebilir veya farklı bir odadaki aksesularları bu odanızdakilerle yer değiştirebilirsiniz. Duvarlarınızda yer alan tablolar, çerçeveler için de aynı durum geçerli.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın