22Şubat

Evinizde Kapı Girişinize Özen Gösterin

antre-giris-dekorasyonuDavet ettiğiniz misafirlerinizi ilk olarak, evinizin giriş kısmı karşılar. Özellikle de evinizi ilk defa ziyaret edecek olan kişilerin eviniz hakkında ilk izlenimleri bu giriş bölümünde yani antre kısmında oluşur. O halde misafirlerinizde iyi bir ilk izlenim oluşturabilmek, evinizin dekorasyon tarzını iyi bir şekilde yansıtabilmek, evinize gelen kim olursa olsun iyi bir karşılama yapabilmek için kapı girişinize özen göstermeniz önemli.

 

Evinizin giriş bölümü yerden tavana kadar özenle dizayn edilebilir. Son derece etkileyici bir antre yaratmak istiyorsanız bu bölümün her noktasına dikkat etmeniz gerekiyor. Yer döşemenizden duvarları süsleyen her bir öğe etkili olacaktır.

 

Eğer biraz dar ve küçük bir antre girişiniz varsa mutlaka açık renklerde zemin döşemesi kullanmalısınız. Duvarınız için ise duvar kağıdı seçebilir ya da sadece düz renk bir boya da kullanabilirsiniz. Yine ikisi için de açık renk tonlarını tercih etmek dar alanlar için çok daha ideal olacaktır.

 

Duvarlarınıza modern bir hava katmak için birbirinden farklı duvar kağıtları arasından seçim yapabilirsiniz. Çok farklı desen seçenekleri, antrenize istediğiniz havayı kazandırabilmenizi sağlıyor. Ayrıca duvar kağıtları dışında tercihinizi düz boyanmış duvarlarınız üzerine zevkinize uygun duvar stickerlarından yana da kullanabilirsiniz. Örneğin İstanbul gibi güzel bir şehre yönelik olabileceği gibi kelebek desenleri gibi doğadan seçenekler de duvar yapıştırmaları için alternatiflerimiz arasında yer alıyor.

 

Antremizin duvarında kullanabileceğimiz bir diğer önemli öğe ise aynalar. Düz, geniş aynalar giriş bölümümüzde ışığın yansıması konusunda yardımcı olurken ortamın geniş görünmesini de sağlayacaktır. Ayrıca dekoratif aynalar ortamınızın şıklığına da şıklık katacaktır. Düz aynaların yanında üzerinde desenler yer alan aynalar veya bir figür şeklinde kesilmiş aynalar da antrenize şıklık katabilir.

 

Antrenizde ayakkabıları koyabileceğiniz, montları asabileceğiniz bir dolap da yer alabilir. Bu dolabı seçerken de giriş bölümünüzün tamamı ile uyumlu olmasına dikkat ederseniz şıklığı tamamlayacaktır. Eğer yeriniz varsa örneğin dolabın yanına güzel, uyumlu bir kumaşla kaplanmış bir oturma öğesi de yerleştirebilirsiniz. Büyük, çok yer kaplayan koltuklar yerine antre kısımlarında bank tarzı öğeler tercih edilmektedir.

 

Son olarak ortam aydınlatmasının da iyi olması gerektiğinden bahsedelim. Akşam vakitlerinde genellikle penceresi olmadığı için çok iyi ışık alamayan antreler tavan aydınlatmaları yeterli olduğu takdirde bu eksikliklerini göstermezler. Misafirlerinizi de loş bir ortamda karşılamak yerine yeterince aydınlatılmış bir yerde karşılamanız daha etkileyici olacaktır.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın