21Şubat

Daha Çok Su Tüketimi İçin Yanınızda Su Bulundurun

su-icmekVücudumuza birçok faydası olan, saf, doğal bir içecek olan suyun bizler için önemini belki de herkes çok iyi biliyor ancak çoğu kişi de su içmeyi unutuyor, erteliyor, önemsemiyor. Geçtiğiniz güne baktığınızda yeterli miktarda su tükmediğiniz için sebebiniz ne olursa olsun bunları aşmak ve düzenli su tüketmeye başlamanız gerekiyor. Bir çoğumuzun su içmemesi için sebebi ya vakit bulamaması, ya iş sırasında kalkıp su alıp geri dönmeye üşenmesi benzeri bir sebep. O halde en kolay çözümümüz, yanımızda su bulundurmak.

 

Diyelim ki saatlerce masa başında çalışıyorsunuz ve kalkıp kendinize su koyup içmeyi unutuyor veya aklınıza gelse de üşeniyorsunuz. O halde çalışma masanıza otururken büyük bir şişe veya bir sürahi su koyun. Böylelikle hem su gözünüzün önünde olduğu için su içmeyi hatırlarsınız hem de kolaylıkla istediğiniz her an su tüketebilirsiniz.

 

Diyelim ki spora gidiyorsunuz. O zaman yanınıza her susadığınızda elinizin altında olacak bir şişe su almakta fayda var. Her defasında spora ara verip su içmek size zor da gelebilir, zor gelmese de vakit kaybettirecektir. Ancak bir şişe su elinizin altında olursa her an içebilirsiniz.

 

Diyelim ki alışverişe gidiyorsunuz. Çıkmadan önce çantanıza bir şişe su alabilirsiniz. Böylelikle alışverişiniz sırasında sürekli olarak su tüketebilir, her susadığınızda su içebilirsiniz. Genelde yanımızda su yoksa susasak bile eve gidince içerim düşüncesi olur kafamızda. İşte eve gidene kadar ertelememiz de gerekmez. Çünkü su tüketimimizi arttırmamız için hem alışverişte su tüketmeliyiz hem de eve gidince yine.

 

Diyelim ki arabanızla uzun bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Arabanıza da su alabilirsiniz. Böylelikle her susadığınızda, su içmek her aklınıza geldiğinde arabanızı kenara çekip su içebilir ve yolunuza devam edebilirsiniz.

 

Diyelim ki gece uyanınca susamasına rağmen kalkıp da içmeye üşenenlerdensiniz. Yine bu durumda da yatmadan önce yanınıza şişe ile, sürahi ile veya sadece bir bardak ile su alabilirsiniz. Bunu uygulamaya başlarsanız eğer gece uyandığınız zamanlarda su, elinizin altında olacağı için tüketmeniz kolay olacaktır.

 

Tüm bu örneklerde aslında su tüketmeyi ertelediğimiz zamanları görüyoruz. Örneklerimizdeki gibi zamanlarda uygulayacağımız birkaç basit yöntem ile su tüketimimizi kolaylıkla arttırabiliriz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın