15Şubat

Kalsiyum Zayıflamaya Yardımcı Oluyor

sut-ve-sut-urunleriSüt ve süt ürünlerinde yüksek bir oranda bulunan kalsiyumun zayıflama konusunda yardımcı olduğu uzmanlar tarafından belirtilen bir durum. Kilo vermek isteyenler uyguladıkları beslenme programlarında kalsiyum içeren besin maddelerine yer vererek daha kolay yağ yakabiliyor ve daha iyi bir şekilde zayıflayabiliyorlar.

 

Kalsiyumu vücudumuza almamız için en iyi kaynaklar süt ve süt ürünleridir. Bu ürünlerden aldığımız kalsiyum ile birlikte daha kolay zayıflamamız mümkün. Yağların yakılması konusunda yardımcı olduğu belirtilen kalsiyumu içeren süt ve ürünlerine beslenme programlarında da yer veriliyor.

 

Sütü ele alırsak eğer iyi bir kalsiyum kalsiyum kaynağı olan bu besin aslında tok tutma konusunda diğer besinler arasında önde geliyor. Süt tüketimi ile birlikte açlık daha kolay azalırken tokluk süresi de uzuyor.

 

Sütün dışında peynirler de zayıflama konusunda yardımcı. Az yağlı peynirleri zaten diyet listelerinde sık sık görüyoruz. Aynı şekilde günlük beslenmemizde peynire de yer vererek sağlıklı bir şekilde zayıflamamıza yardımcı olabiliriz.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın