09Ocak

Deri Ayakkabılarınızı Dinlendirin

deri-ayakkabiAyakkabılar günlük hayatımızda önemli bir yere sahip. Giyim tarzımıza uygun olarak farklı tür ayakkabılar seçiyor olsak da birçok kişi için deri ayakkabıların yeri farklıdır. Özellikle çalışma hayatında deri ayakkabılar sıkça tercih edilir. Peki deri ayakkabılarımızı dinlendirmemiz gerektiğini biliyor muyuz?

 

Ayakkabılarımızın şıklığına ve rahatlığına ne kadar dikkat ediyorsak, aldığımız bir ayakkabının uzun yıllar boyunca dayanması da bizim için bir o kadar önemlidir. Bu dayanıklılığı arttırabilmek ve kalite kaybı yaşamamak adına zaman zaman deri ayakkabılarımızı dinlendirmeliyiz. Bu tür ayakkabıları üst üste iki günden fazla giymeyi tercih etmemeliyiz. Devamlı olarak aynı ayakkabıyı ardışık günlerde giymek ayakkabı kalitesini düşürecektir.

 

Ayakkabılarınızı birkaç gün dinlendirmek için kenara koymadan önce ıslak bir bezle temizlemek de güzel bir tercih olacaktır. Hem ayakkabınızın sağlığını daha iyi şekilde koruyabilirsiniz hem de ıslak bir bez ile temizlemek derinin sağlamlığını da attıracak bir yöntemdir.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın