05Ocak

Günlük Süt Tüketimi Cilde De Faydalı

gunluk-sut-tuketimiUzmanlar sürekli olarak düzenli süt tüketiminin önemini vurguluyorlar. Günde 2 bardak süt içilmesi vücudumuzda birçok faydanın yanı sıra cildimize de önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

 

Süt, vücudumuz için özellikle kalsiyum, çinko ve A vitamini açısından iyi bir kaynak. Bu özellikleri sayesinde kemiklere olan faydaları iyi bilinen sütün cildimizi de çeşitli problemlerden koruduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor. Sık karşılaşılan cilt aknelerinin iyileşmesi yönünde yardımcı olan süt, içerdiği süt proteinleri sayesinde hücre yenilenmesini ve dokuların onarılmasını da sağlıyor. Cilt sağlığının korunmasına katkısı büyük olan sütün içindeki yağ asitleri, cildimizdeki yağ ve nem dengesinin korunmasına da yardımcı.

 

Günlük olarak tüketilmesi önerilen süt miktarı 2 bardaktır. Bu ölçüde düzenli süt tüketiminin önemi özellikle çocuklarda, hamile ve emziren kadınlarda, menopoz sonrası kadınlarda çok daha öne çıkarken aslında her yaşta bireyin mutlaka tüketmesi gereken bir besin olduğunu da söylemek mümkün.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Her şeyin fazlası zararlı bunu da unutmamak gerek..

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın