04Ocak

Hamilelikte Süt ve Süt Ürünlerinin Tüketimine Dikkat

hamilelikte-sut-tuketimiBir sağlık problemi olmadıkça herkesin düzenli olarak her gün süt ve süt ürünlerini tüketmesi şart. Ancak bu tür ürünlerin hamilelikte tüketimi çok daha önemli hale geliyor. Kadınlar, gebelik aylarında hem bebekleri hem de kendileri için süt ve sütten üretilen gıdaları mutlaka çok daha dikkatli ve düzenli şekilde tüketmelidirler.

 

Hamile kadınlar için süt ve süt ürünleri içerisinde yer alan kalsiyum oldukça önemli bir konumda. Kadının kendi ihtiyacı dışında gelişen kemikleri sebebi ile bebeğin de büyük oranda kalsiyuma ihtiyacı olur. Bu sebeple özellikle gebelik döneminde kadınlar, bol bol süt ve süt ürünleri tüketmelidirler. Süt, peynir, yoğurt gibi gıdaların tüketilmesi ile vücuda alınan kalsiyum, hem bebeğin iskelet sisteminin gelişmesine büyük katkıda bulunacak, hem de hamile olan kişinin günlük ihtiyacına katılacaktır.

 

Hamilelikte yeterli düzeyde alınmayan kalsiyum sonucunda kadınlarda diş çürükleri ve kemik hastalıkları görülebilmektedir. Bu tür hastalıklara karşı süt ve süt ürünlerinin önemi de ortaya çıkıyor.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın