09Aralık

Staj Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilmeli?

staj-gorusmesiStajlar, öğrencilerin ileri ki iş hayatları için attığı ilk adımlardan biridir aslında. Mesleki tecrübelerinizi bu sayede kazanır ve bilgiye dayalı öğrendiğiniz işlemleri günlük hayatta pratiğe dökme şansını sağlamış olursunuz. Elinize geçen bu fırsatı iyi değerlendirerek, kendinizi iyice ispat etmelisiniz. Belli mi olur; bakarsınız staj yaptığınız yerdeki kişiler sizin iş anlayışınızı ve uygulayışınızı beğenir, okuldan mezun olduktan sonra da direk gel ve çalış derler.

 

Bu yüzden ilk staj görüşmesine giderken yaptığınız hazırlıklar çok önemlidir. Bir öğrenci olarak kılık kıyafetinize dikkat etmiş olmak size artı katacaktır. Özenli ve temiz olduğunuzu vurgulayan bu davranışız staj görüşmesine giderken giyiminizle insanların üzerinde bırakacağınız itibarı emin olun olumlu etkileyecektir. Sizde bilirsiniz, üniversite öğrencisi deyince hep akla gelen saç baş dağılmış, kendisine önem vermeyen, dersler arasında boğulup kalmış öğrenciler gelmektedir. Bu tabuyu görüntünüzle yıkmak o gün sizin elinizde olacaktır.

 

Staj görüşmesine giderken nasıl giyinmeliyim diye kuşkularınız varsa çevrenizden yardım isteyin. Doğruyu söylemek gerekirse bir öğrencinin gardırobunda bu tarz yerlere giderken giyilmesi gereken kıyafetler pek bulunmaz. Genelde sportif ürünler, ütüden uzak, hemen giyilip dışarıya çıkılacak pratik kıyafetler bulunmaktadır. Ailenizle görüşüp bütçenizi de uyuyorsa orta çaplı bir alışverişe çıkarak en azından kendinize bir ceket ve gömlek alabilirsiniz. Üzerinize giydiğiniz ceket emin olun altınıza giydiğiniz pantolonun bile havasını değiştirecektir.

 

Staj görüşmesine giderken giyiminizde temiz olmaya, kıyafetlerinizin ütülü olmasına ve üzerinde herhangi bir leke bulunmamasına son bir kez gözden geçirerek dikkat edin.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

    • belma ballıkaya
    • 22 Nisan 2015

    çok güzel bir site olmuy teşekkürler ama biraz daha ayrıntılı bilgiler verirseniz sevinirim…

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın