08Aralık

Mülakata Giderken Nasıl Saç Yapılmalı?

mulakat2Mülakata giderken kıyafet kadar özenilmesi gereken durumlardan biri de saçlarınızı nasıl yapacağınızdır. Erkekler için kesimi düzgün, dağınık ve bakımsız görüntü oluşturmayan saç yapımı yeterli olurken; kadınların hem kendilerini her saç modelinin yansıtmadığını düşündüklerinden hem de bakıldığı zaman kendilerini güzel göstersin istediğinden bir türlü mülakata giderken nasıl saç yapacaklarına karar veremezler.

 

Bu durumda sadeliği ön planda tutmanız gerekmektedir. Sizi ilk kez görecek olan işverenlerin karşısına zarif bir şekilde çıkmak, abartılı ve gösterişli bir görünümden emin olun ki daha faydalı olacaktır. Hele kuaföre gidip, düğüne gidiyormuşçasına saç modellerinden yaptırmanızı hiç önermemekteyiz. Eğer el beceriniz yok ve evde kendi kendinize saç yapamıyor, fön dahi çekemiyorsanız, o zaman kuaförlere koşun. Her ne kadar ensede toplanan saçlar bu dönem moda olsa da; öncesinde fön çekilmiş saçlara uygulandığı zaman daha zarif ve narin bir görüntü oluşmaktadır. Diğer türlü saçınızın kabarma, bir yerlerden çıkma riski artmaktadır.

 

Mülakata giderken yapılacak saç modelleri arasından ense de toplanan atkuyruklarından bahsettik. Buna ayrıntı olarak kulak hizanızdan çıkaracağınız yanlardaki iki tutam saç, modelinizi değişik bir görünüm kazandıracaktır. Aynı özelliği ensede yaptığımız salaş topuzlarda da kullanabilmemiz mümkün. Ensenizde duran salaş model topuzlar mülakata giderken kullanılan saç yapımları arasından en ideal olanlardan bir tanesidir. Sizin ciddi görüntünüzü vurgular ve iş kadınlarının kurtarıcıları olan bu modelle, siz de ilerde nasıl bir iş kadını olacağınızın ilk görüntüsünü verebilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın