06Aralık

İş Yemeğine Giderken Nasıl Saç Yapılmalı?

is-yemegi2İş yemeğine giderken kıyafetinizi seçmiş ve büyük ölçüde kendinizi rahat hissediyorken, bu sefer de kıyafetinizi tamamlayacak saç yapımında bir türlü karar veremez ve ikilemde kalırsınız. Erkekler için hazırlanma aşaması kolay olan bu durum, kadınları anlamalarına engel olur. Nasıl oluyor da bu kadar saat öncesinden hazırlanmaya başlıyor ve saat yaklaşmasına rağmen hala hazırlıkları bitirememiş oluyorsunuz diye söylenir dururlar. Bilmezler ki kadınların gözüne en ufak bir detay takıldı mı onun hemen ortadan kalkması gerekir.

 

İş yemeğine giderken seçeceğiniz saç modeline elbisenizi de göz önünde bulundurarak karar verin. Bir tarafta sadeliği ön planda tutuyorken, bir tarafta da abartıyı fazlasıyla kullanamazsınız. Baştan aşağıya ya sade ya da gösterişli durumu seçmeniz gerekir. İş yemeğine gittiğiniz için gösterişten uzak durmanız gerekmektedir.

 

Ciddiyet ve ağırlığın ön planda tutulduğu yemeklerde baştan aşağıya taşlarla süslenmiş elbise giyemediğiniz gibi düğüne gidiyormuş gibi yapılmış saç modelleriyle de iş yemeklerine katılamazsınız. Hatta kuaföre gidilmiş de saçlar yaptırılarak gelinmiş havası iş yemeğine giderken kullanılan tarzlardan değildir. Olabildiğince evde kendimizin yapabileceği kolay modellerin tercih edildiğini görmekteyiz. Örneğin; ensede topladığınız saçlarınıza her an bozulabilecekmiş havasıyla yaptığınız sıkı olmayan topuzlar iş yemeğine giderken kullanacağınız saç yapımlarından biri olabilir.

 

Eğer dalgalı saçlarınız varsa işiniz daha kolay. Saçlarınızı yıkadıktan sonra iyice duruladığınız saçlarınıza süreceğiniz şekillendirici köpüklerle dalgalarınızı iyice belirginleştirebilirsiniz. İri dalgalarınızın ortaya çıktığı saçlarınızı iş yemeğine giderken salık bıraktığınızda gayet doğal görünüm yakalar ve saç yapımında çok vakit kaybetmemiş olursunuz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın