05Aralık

İş Yemeğine Giderken Nasıl Giyinilmeli?

is-yemegiÇalışan kadınların yaşadığı sıkıntılar arasında en çok dert edindiği konu; belirli zaman sonra kombin edecek kıyafet gardırobunda bulamamasıdır. Haftanın beş günü aynı kıyafetlerle işe gidemeyeceği için ve insanlara karşı temiz görüntü verebilmesi için haftada en az üç kombin hazırlaması gerekmektedir. Hele iş yerindeki mevkiiniz yüksek ve müdür statüsündeyseniz; gün içersindeki çalışma durumunuzu ön planda tutarak haftanın her gününe kombin etmeniz gereken gardıroba sahip olmanız gerekmektedir.

 

İşe giderken giyim konusunda ne yapacağınızı ve nasıl yetişeceğinizi bilmiyorken, bunun üzerine bir de zaman zaman katılmanız gereken iş yemekleri eklenmektedir. Önemli bir görüşme olmasa iş yerinizde yapılacak bu toplantı, ciddiyet ve saygı teşkil ediyor olma ki firma yetkilileri böyle bir yemekle buluşmak istemiştir. Sizin de bu durumda ciddi görünümü elden bırakmamanız ve iş yemeğine giderken öyle hazırlanmanız gerekmektedir. Kadınların bu durumda abartıdan uzak durmaları gerekir. Sade görünümle şıklığı yakalamak sizin için iş yemeğine giderken nasıl giyinilmeli konusunda ilk tercihiniz olmalıdır.

 

Şık bir bluz veya gömlekle giyilen takım elbiseler, bu zamanlarda kadınların kurtarıcısı olur. Kulağınıza takacağınız küpeler veya yakanıza tutturacağınız yarı değerli taşlarla süslenmiş broş detayı aksesuar olarak tek kullanacağınız parçalardan olmalıdır. Ayrıca iş yemeğine giderken feminen havanızın karşınızdakilere yansımasını istiyorsanız; giyeceğiniz kalem etek modeli, vücudunuzu saran yapısıyla sivri burun topuklu ayakkabılar ile kombinlendiğinde gayet şık olacaktır. Çalışan bir kadın olarak iş yemeğine giderken kendinden emin, modern ve çağdaş bir görünüm sergileyerek; karşınızdaki kişilere pozitif bir izlenim bırakmış olursunuz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın