24Kasım

Kronik Baş Ağrısı ve Denge Bozukluğunun Nedenleri ile Tedavisi

bas-agrisiHemen hemen herkesin en sık hastalık şikâyetlerinden birisi de baş ağrılarıdır. Bazen stres, bazen yorgunluk bazen susuzluğa bile bağlı olarak ortaya çıkan baş ağrıları çoğumuzun ortak sıkıntısıdır. Genellikle kendi kendimize iyileştirmeye çalıştığımız baş ağrılarımızı kendi yöntemlerimizle teşhis eder ve tedaviye gideriz. Ağrıların günlerce devam etmesi halinde doktora başvurduğumuz bu şikayet zamanla kronik baş ağrısı haline gelir.

Eğer gün içinde yorgunluk ve stres dışında sık sık baş ağrısı yaşıyorsak kesinlikle bir uzmana görünmeliyiz. Nedenini uzman kişilerin belirlemesi gerektiği baş ağrıları, tedavi edilmediği sürece sosyal yaşamımızı olumsuz yönde etkileyecektir. Denge bozukluğunun ise çoğunlukla tansiyona bağlı yaşanması çoğu kişide rastladığımız bir durumdur. Fakat denge bozukluğu kimi zaman kulaktaki kimi zaman da boyundaki rahatsızlıkların bir belirtisi olarak karşımıza çıkar. Bu durumun kesin teşhisi için uzman tedavisi şarttır. Neden olduğunu anlayamadığınız denge bozukluğunuz devam ettiği sürece rahatsızlık verecek hatta günlük yaşamınızı da olumsuz etkileyecektir.

Teşhis ve tedavinin uzman doktorlar tarafından yapılması gereken denge bozukluğunda belirtinin fazla görüldüğü durumlarda dışarı yalnız çıkmamalıyız. Ani hareketlerden kaçınmalı, stres ve yorgunluğun getirdiği sıkıntılı durumlardan kaçınmalıyız. Sağdan soldan kulaktan dolma ilaç isimleriyle tedavi olmaya çalışmamalı, öncelikle rahatsızlığımızın nedenini araştırmalıyız. Doktor kontrolü dışında ilaç yada boyunluk kullanılmamalı. Eczanelerin haricinde güvenli olmayan hiçbir sağlık ürünü kullanmamalıyız.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın