23Kasım

Toplantıya Giderken Nasıl Giyinilmeli?

toplanti-kiyafetiYerine ve zamanına göre giyinmek özellikle çalışan kişilerin en önemli kurallarından biridir. İş hayatındaki giyim kuralları kadın erkek ayrımı yapmıyor. İş yerinizde belli bir standartlarda ve renklerde belirlenen kıyafet düzenine uymak zorunda kalabiliyorsunuz. Ofiste çalışan biri iseniz, sık sık gerçekleştirilen toplantılardan haberdar edilir, kendinizi toplantıya en iyi şekilde hazırlanmanız istenir. Toplantıya giderken nasıl giyinilmeli konusunda bayanlar biraz daha fazla düşünür.

Erkekler klasik takım kıyafetlerini renk uyumuna göre taktıkları kravatları ile birleştirir. Siyah takım elbise içine giyilen beyaz gömlek kural haline gelen bir toplantı kıyafeti olur. Bayanlarda ise durum biraz daha ayrıntılı. Kimi zaman elbise kimi zaman etek –gömlek tercih eden kadınlar, genelde topuklu ayakkabı ve sade aksesuar kullanır. Genelde koyu renklerin tercih edildiği toplantı kıyafetlerinde, son zamanlarda stiletto ayakkabılar ön planda. Kalem etek ve bele oturan klasik gömlekleri de tercih eden bayanlar, ya olduğundan küçük yada tam tersi büyük ve gösterişli çantalar tercih ediyor.

Toplantıya giderken nasıl giyinilmeli diye düşünen bazı bayanlar da tercihini elbiseden yana kullanıyor. Elbisenin iyi bir toplantı kıyafeti olduğunu düşünenler klasik topuklu ayakkabı ve saat aksesuarıyla giyimini tamamlıyor. Toplantıya giderken nasıl giyinilmeli diye düşünmek yerine, doğru ofis kombinini nasıl oluşturacağımızı düşünmeliyiz. Sezonda öne çıkan parçaları birleştirerek doğru giyinmeli ve kıyafetlerimizle en doğru aksesuarı birleştirmeliyiz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. biz bayanların işi zor 🙂

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın