22Kasım

Düğüne Giderken Nasıl Saç Yapılmalı?

sac-modeliÖnceki yıllarda düğün saçı denilecek kadar abartılı yapılan modeller artık günümüzde geçerliliğini yitirdi. İster günlük davet olsun ister düğün daveti saçlarda da sadelik ön planda. Düğüne giderken nasıl saç yapılmalı diye düşünenler genelde bayanlar oluyor. Erkeklerin en hızlı zamanda şekil verdikleri saçlar, kadınların uzun uzun düşünmelerine neden oluyor.

Her şeyden önce kıyafetimize uygun bir saç modeli düşünülmelidir. Kuaförümüze istediğimiz saç modelimizi en iyi şekilde anlatmalı ve abartıdan kaçınmalısınız. Saç tipimizin kısa olmasına rağmen uzun saç modellerinin yapılmasını istememiz durumunda, hem modelin tam oluşmaması hem de zaman kaybetmemiz gibi olumsuzluklar ortaya çıkacaktır. Bir düğün saçı olma klasiğini hala sürdüren topuz modeli, şimdilerde de sıkça karşımıza çıkıyor. Topuzu uzun kahküllerle tercih eden bayanlar oldukça modern bir görüntü olşuturuyor.

Düğüne giderken nasıl saç yapılacağı konusunda kuaförümüze de söz hakkı tanımalıyız. Yakışanı yakışmayanı o sizden daha iyi bilecek ve tavsiyeleri sizin işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Topuzun yanı sıra ensede toplanan at kuyruğu da dikkatleri üzerinize çekecektir. Daha doğal bir görüntü seven bayanlar da genelde doğal dalgayı tercih ediyor. Kısa saçlı bayanlar ise sade bir fön ile düğüne giderken, abartıyı seven bayanlar da tercihini kalın buklelerden yana kullanıyor. Düğüne giderken nasıl saç yapılmalı ki daha şık görünelim diyorsanız, kesinlikle sadeliği seçmelisiniz. Düğün kıyafetinizi ve aksesuarlarınızı daha iddialı kullanacağınız için şıklığınızı sade bir saç modeli ile tamamlayabilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın