21Kasım

Düğüne Giderken Nasıl Makyaj Yapılmalı?

makyajMakyaj kadınların kendilerini en iyi hissettikleri alandır. İş, alışveriş, düğün yada davet gibi yerlere gitmeden önce kıyafetlerinin en önemli tamamlayıcısı olan makyajlarının da kusursuz olmasını isterler.

Giyinmenin ya da kombinlemenin doğrusu olduğu kadar makyajında doğru kullanım şekli vardır. Düğüne giderken nasıl makyaj yapılacağı konusu ile en doğru makyaj nasıl yapılır konusu hemen hemen aynıdır. Yani doğru makyaj yapma tekniğini bilen bir kadın, düğüne giderken de, pazara giderken de en doğru makyajla dışarı çıkar. Öncelikle kadınların cildini ve cilt tonunu çok iyi bilmeleri gerekir. Herşeyden önce bakımlı bir cilde sahip olan kadın, makyaja bir sıfır önde başlar. Cildinize göre kullanılan bir fondöten sonrasında gözlerinize uygulayacağınız hafif siyah tonunda bir far sizi doğal bir görüntüye ulaştırır. Hemen arkasından aylaynır ve sonrasında sürülen rimel bakışlarınızı bir anda değiştirecektir. Pastel tonlarında bir ruj ve cilt tipinize uygun allık ile klasik davetli makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Düğüne giderken nasıl makyaj yapılacağı konusu biraz da düğüne hangi posizyonda katıldığınız durumla alakalıdır. Birinci derece yakınsanız şıklığınızı tamamlayacak şekilde biraz daha belirgin bir makyaj yapabilirsiniz. Ama daha uzaktan bir tanıdık olarak katılıyorsanız, yukarıda anlatılan basit yöntemlerle makyajda gayet sade bir görüntü oluşturabilirsiniz. Düğüne giderken nasıl makyaj yapılmalı diyen bir kadın için en önemli kriter giydiği kiyafete uyum sağlamasıdır. Siyah kıyafete sade bir göz makyajı ve dudaklara sürülen kırmızı bir ruj en sık kullanılan makyaj trendidir.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın