20Kasım

Düğüne Giderken Nasıl Giyinilmeli?

dugun-kiyafetiDüğüne giderken ne giyeceğimize karar vermek özellikle bayanlar için zaman alır. Öncelikle düğün davetine katılacağımız kişi ile yakınlık derecemizi iyi belirlemeli kıyafetimizi de ona göre seçmeliyiz. Ailemizin dışından birinin düğününe katılacak isek fazla abartıya kaçmamalı, gerek kıyafetimizi gerekse aksesuarlarımızı sade tutmalıyız.

Genelde koyu renkleri tercih etmeli, uzun ve katlı kıyafetlerden kaçınmalıyız. Gelinin nedimesi gibi ortalarda dolanmayı hiçbirimiz istemez. Ayrıca beyaz kıyafet tercih edilmemeli, bu seçim en yakınlarına bırakılmalıdır. Düğüne giderken nasıl giyinileceği konusunda dikkatli ve hassas davranılmalıdır. Sade şıklıktan yana tercihler yapmalı, kıyafetimizi sade bir saç ve makyaj modeli ile tamamlamalıyız. Düğün ailemizden yada akrabalarımızdan birinin ise ne giyeceğimize karar vermek çok daha zor olur. Özellikle düğün gündüz mü gece mi yapılıyor buna dikkat edilmelidir. Sonrasında kendimizi ve bedenimizi çok iyi tanımamız gerekmektedir. Doğru giyinmeyi bildiğimiz takdirde düğüne giderken nasıl giyinilmeli tedirginliği zaten yaşamayız.

Bu sezon düğün kıyafetleri sadelikten yana. Sade ve koyu renklerin oluşturduğu kıyafetler genelde uzun modellerden oluşuyor. Siyah ve kırmızının ön planda olduğu kıyafetlerde tercihimizi farklı renklerden yana da yapabiliriz. Düğüne giderken nasıl giyinileceği konusunda çevremizden ve bilen kişilerden de ayrıca yardım almalıyız. Ten rengimize uyum sağlayan bir renk ve model tercih etmeli, abartı ve gösterişten kaçınmalıyız. Takı ve çantalarda küçük modelleri tercih etmeliyiz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın