06Ekim

Az Yemek İçin Önce Tabağınızı Küçültün

tabakKilolu kişiler için beslenme uzmanlarının her zaman tavsiyesi az yemek ve aşırıya kaçmamaktır. Ancak bunu herkes bilse de uygulamaya gelince maalesef yediklerimizi azaltamadığımızdan şikayet ederiz. O halde ne yapacağız? Bu hep böyle mi devam edecek?

 

Eğer az yemeyi kafaya koyduysanız, bunu yapabilmek için tabi tavsiyelerimiz var. Bunların başında da tabağımızı küçültmek geliyor. Evimizde muhtemelen farklı boylarda tabaklar vardır. Ama yemek tabağı denildiğinde karşımıza büyük geniş tabaklar gelir. Hatta öyle tabaklar var ki normal bir yemek tabağı ile arasındaki farkı gerçekten ortaya koyuyor.

 

Büyük bir tabak ile yemek yemeyi tercih ederseniz. Tabağı psikolojik olarak doldurmayı düşüneceksiniz. Gözünüz doldurduğunuzda anca doyacak ve farketmeden çok yemiş olacaksınız. Ancak madem az yemeyi planlıyoruz, o halde yapmamız gereken de basit. Neden küçük bir tabağı tercih etmiyoruz. Örneğin iki çeşit yemeğimiz var. İkisini de küçük birer tabağa koyarsak eğer ikisinden de azar azar yemiş olacağız fakat tabaklara koyduğumuz yiyecekler daha dolu gözüktüğü için gözümüzü bir nebze de olsa doyuracaktır.

 

Bahsettiğimiz tabiki hiç yememek değil. Her zaman söylenilen gibi, çok öğünde azar azar yemek. Küçük tabak tercihi ile az yemeye alışırsanız eğer, kilo vermek de veya kilonuzu korumak da çok daha kolay hale gelecektir.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın