17Eylül

Kahvaltının Sağlıklı Yaşamda Önemi

aile-kahvaltiKonu beslenme olunca mutlaka “kahvaltı”nın önemine değinilir. Beslenme konularının birçoğunda sağlıklı yaşam için kahvaltının bir altın gibi olduğu vurgulanır, mutlaka doğru şekilde kahvaltı yapılması gerektiğinin üzerinde durulur. Evet, bu kadar sık tekrar edilse de maalesef kahvaltılara gereken önemi veremiyoruz. Ancak unutmamamız gereken bir şey var ki o da kahvaltı, bizi sağlıklı yaşama götüren önemli noktalardan bir tanesidir.

 

Güne sağlıklı bir kahvaltı ile başlamak, günümüzün geri kalanı için de bunu devam ettirebilmemizi sağlayacaktır. Yenmesi gereken yiyecekler, içilmesi gereken içecekler tamamen ayrı bir konu olduğu için şu anda değinmeyecek olsak da kahvaltılarımızda farklı türden ürünlere yer vermeyi unutmamalıyız.

 

Kahvaltı, okul çağındaki çocuklar için de büyük bir destekçi. Özellikle bu çağdaki çocuklarda evde yapılan düzenli kahvaltıların, okuldaki başarıyı da olumlu yönde etkilediği araştırmalar sonucunda görülmüştür. Sadece okul başarısı ile de sınırlı kalmıyor. Düzenli ve sağlıklı şekilde kahvaltı yapan çocuklarda obeziteye daha az rastlandığı görülmüştür.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın