14Eylül

Salon Dekorasyonu

salon-dekorasyonuEvin daha çok misafir ağırlanan kısmı olan salona çocukken hiç birimiz giremezdik. Orası hep kapalı olur ve sürekli temizlenirdi. Kocaman bir vitrin içine bir sürü süs eşyası ortada kocaman mermer bir sehpa odanın başköşesin de yerini alırdı.

 

Kullanışlı olmayan kötü koltuklar, oymalar. Genel bağlamda iki tane tekli bir tane üç kişilik birde iki kişilik koltuktan oluşan takımda, iki tekli koltuğun arasında mutlaka bir sehpa olur ve üzerinde annemizin ördüğü muhteşem bir dantel yerini alırdı. Kocaman bir ayna salonun içini gösterirdi. Artık bunları unutuyoruz. Salon dekorasyonu çok değişti. İnsan rahatlığı daha önemli olduğundan mobilyalar artık genel olarak tek parça halinde üretilen L koltuklardan oluşuyor. Salon dekorasyonuna biraz merakı olan kişi artık her yeri biblolarla doldurmak yerine ışıklandırmaya ve ufak aynalarla ortamı hareketlendirmeye yöneliyor. Gözü yoran o beyaz ışıklar yerine sarı biraz daha sakin ışıklar ve duvar kâğıtları kullanılıyor. O ağır mermer sehpaların yerini büyük kare ve parçalanabilir sehpalar aldı. Daha modern televizyon üniteleri sayesinde vitrinler kalktı ve gösteriş için tablolar duvarlara asılmaya başlandı.

 

Salon dekorasyonu artık salonlarınızın misafire açılacak bir oda olmasını kabul etmiyor. Hala aynı önemi koruyan salonları aile bireylerinin de rahat ve huzur içinde kullanabilecekleri bir yer haline çeviriyor. Böylece misafir yokken de keyfini çıkarabileceğiniz kocaman bir oda sizin oluyor.

 

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın