08Eylül

Genç Odası Dekorasyonu

genc-odasi-dekorasyonuÇocuğunuz ilkokula başladığı andan itibaren çoğu vaktini odasında geçirmeye başlayacaktır. Çocukların büyüme sürecindeki geçiş dönemleri yaşayacaktır. Bu dönemler kendi dünyalarına yönelik olduğu için onlara en büyük yardımınız kendi odası içinde sağlıklı bir dünya sunmaktır.

 

Mobilya sektörü bu geçiş dönemlerinde olan bireyleri gençleri yakından tanıdığı için her yaş aralığının ihtiyacına ve beğenisine uygun tasarımlar gerçekleştiriyor. Genç odası dekorasyonu bir genç için önemli olan ihtiyaçlara göre ders çalışacakları alan, yatacakları yatak, oturacakları koltuk ve çöp kutusuna varana kadar düşünülerek üretimler yapıyorlar. Renkler, film karakterleri, çizgi film karakterleri, ünlü modeller çizgi romanlardaki kahramanlar kullanılan mobilya, halı, posterler çocukların odasının vazgeçilmezi. Modernleşen aydınlatmalar ve renk uyumları da genç odası dekorasyonunda sık görülüyor. Artık çocuklara beceri ve zekâ geliştirmesi için verilen yapbozlar da duvarlarda yerini aldığından çocuklarınızı da genç odası dekorasyonuna dâhil edebilirisiniz. Odasında keyifli saatler geçirdikçe kendini tanımaya başlayan bireylerin farkına varacaksınızdır.  Çocuğunuzun odasının dekorasyonu yapılırken iletişiminizi de güçlendirebileceksiniz.

 

Yaratıcılığın çokça önde tutulduğu tasarımlar sizin de dikkatinizi çekecektir. Yarış arabaları şeklinde yataklar, ya da bir çadır süsü verilmiş oyun alanları çocuklarınızın hayal dünyasına hitap edecek şekilde tasarlanıyor. Bilindiği gibi çalışma alanı rahat, ferah çocuğunuzun dikkatini dağıtmayacak şekilde olmalı.  Ders çalışma masaları eskiden küçük iken, artık daha büyük ve çocuğunuzun rahat bir alanlarda öğrenimini sağlayacak şekilde.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın