Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
05Eylül

İşlemcide Son Nokta

intel-core-i7-islemciBilgisayarın beynine işlemci denir. Bilgisayarda yaptığımız her iş, bu araç tarafından gerçekleştirilmektedir. En önemli parçadır. Verilerin akışını, yönetimi sağlamaktadır. Bilgisayarımızda bulunan ya da yüklediğimiz bütün programların, dosyaların, işlevini yerine getirmektedir. Temel görevlerin yapılmasını temin etmektedir. Faaliyet alanı geniş olan işlemciler, en ufak hareketi bile algılamaktadır.

 

Bilgisayarınızda bulunması gereken işlemci, gerçekleştirmek istediğiniz eylemlere göre seçilmelidir. Örneğin, oyun oynamak için aldığınızda, seviyesi yüksek olanları tercih etmelisiniz. Hız ne kadar yüksek olursa, yaptığımız her verinin işleyişi daha kolay hale gelecektir.

 

Önceden alanı dar olan işlemciler, şu an ise teknik bilgi ile birçok yaptırımı yerine getirmektedir. Piyasada şimdi kullanıcının tercih ve isteklerine göre çeşitler mevcuttur.

 

Bunlar arasında en iyi hıza ve kaliteye sahip işlemci İntel’dir. Gerek yüksek performans olsun, gerek hız açısından olsun, yüksek bir güce sahiptir.  İntel Core i7, bu teknolojinin son ürünüdür. Enerji ölçekli olması, verimli olması nedeni ile firmanın diğer ürünlerinden de daha profesyoneldir. Ayrıca dört çekirdekte, sekiz parçalı olması ile de en üst düzey gücü temin eder. Var olan teknolojinin en iyi ürünüdür ve her hangi bir videoyu kolay ve hızlı bir şekilde HD kalitede izleyebilir; videonun üstünde oynamalar, düzenlemeler yapabilirsiniz. Birçok işlemi aynı anda yapmanızda dahi, sizi bekletmeden kısa sürede komutlarınızı yerine getirebilmektedir.  Çağımızın yeni teknolojisini,  ister masaüstü, ister dizüstü bilgisayarınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın