Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
02Eylül

Anakart Seçerken

intel-anakartAnakart, bir bilgisayarda bütün parçaların toplandığı ve bu parçalar arasında iletişimi sağlayan araçtır. Bir anakart üstünde, işlemci, ekran kartı, ses kartı, modem, radyo ve televizyon kartları, RAM, klavye, mouse her türlü araç bulunmaktadır. Ayrıca bu araçların birbirlerine arasındaki, geçişi ve ilişkiyi sağlayan ana araçtır. Yani veri akışını yapmaktadır.

 

Anakartın üzerinde, Chipset (yonga seti) bulunur. Chipset, bilgisayarın içerisindeki araçların haber alışverişini sağlamaktadır. Bir bilgisayardaki performansın artması, hızına bağlıdır. Bu görevi yapan, yani hızı sağlayandır. Hatta anakartın, en çok performansının yükselmesini temin edendir.

 

Piyasa anakartın daimi temsilcisi İntel firması, en temiz ve en sorunsuz markadır. Bilgisayarınızdaki bütün diğer araçlarla uyum halindedir. Bilgisayar kullanıcıları tarafından, en fazla tercih edilen markadır. Gerek sunduğu özellikler olsun, gerekse kutu içeriği konusunda en başta yer almaktadır. Öncelikle akıllıca bir bilgisayar yönetimi için, teknolojisi en yüksek ve verimli olandır. İşlem hızını istediğiniz doğrultuda ayarlayabilirsiniz. Grafik destekli oyunlarda ve uygulamalarda en iyi verimi sağlamaktadır. Kullanışlı tasarımı ile sistem kurulumunda kolaylık yaratmaktadır. Ayrıca sistemden gelen gürültüyü, en aza indirebilmektedir. Gürültünün seviyesini de kullanıcı kendisi ayarlayabilmektedir. Çok hızlı olması da, diğer anakart üreticilerine göre, ayırıcı bir niteliktir. Veri kurtarma işlemlerinde, bilgisayarınızı kapatıp açmanıza gerek kalmaz. Genel olarak İntel, en yüksek performansı alabileceğiniz marka, anakart üretiminde ilk sırada yer almaktadır.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın