06Ağustos

Semizotunun Faydaları

semizotuYemeği, farklı türde salataları yapılan semizotunun ne gibi faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Yeşil yapraklı bitkiler arasında bir yiyecek olarak özellikleri ile kendini öne çıkaran semizotu, bir omega-3 yağ asidi deposu!

Bol miktarda omega-3 yağ asidi içeren semizotu, bu özelliği sayesinde beslenmeye yardımcı olur. Sağlığımızı korur. Tümörlere karşı da olumlu koruma sağladığı bilinen omega-3 yağ asidinin yanısıra vitaminler, özellikle de A vitamini, yönünden zengin. Antioksidan özelliği bilinen A vitamininin yanısıra mineral bakımından da zengin bir yiyecek. Bunca özelliğine, içerisindeki omega-3 yağ asidine ve vitaminlerine rağmen yok denecek kadar az miktarda kalori içermesi de oldukça önemli. Bol miktarda tüketimi de vücüda kalori yükü oluşturmayacaktır.

Semizotu, güzelce yıkanıp temizlendikten sonra zeytinyağlı yemeği yapılabilir. Yemeğini yapıyorsanız isterseniz kıyma da semizotuna güzel şekilde eşlik edebilir. Yemek yerine salata olarak da tüketebilirsiniz. Yaptığınız diğer salataların içerisine semizotundan da katabileceğiniz gibi tek başına sirkeli bir semizotu salatası oldukça lezzetli olacaktır. Dilerseniz yoğurtlayarak da deneyebilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın