28Haziran

WordPress Zamanlama Özelliği

Sitelerimizin güncelliğinin öneminden önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Zaten zaman zaman da bahsedilen altı hep çizilen bir konudur. Eğer WordPress alt yapısını kullanan bir siteniz var ise WordPress’in Zamanlama Özelliği’ni kullanarak sitenizi güncel tutmayı daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Her zaman önerilen yol, bir günde 10 adet yazı ekleyip 10 gün hiç yazı eklememektense bu 10 yazıyı bu günler boyunca her gün birer tane olacak şekilde eklemektir. Bu şekilde olan bir site hem ziyaretçileriniz, hem de Google için daha iyi bir konumda olacaktır. Fakat her gün internete girip düzenli olarak bunu eklemek bazen olanaksız olabiliyor. Farklı seçeneklerden bu durum oluşuyor olabilir. Örneğin bazı günler internete giremiyor veya bazı günler vakit bulamıyor olabilirsiniz. İşte bu gibi durumlarda WordPress alt yapısını kullanan web sitenizde Zamanlama Özelliği işinize yarayacaktır. Normal şekilde yazımızı sitemize admin panelimizden eklerken her şeyi tamamlayıp yayınla demeden önce bu butonun biraz üstünde “Hemen Yayınla” diye bir yazı yer alıyor. Bu yazının yanında yer alan Düzenle linkine bastığımızda o andaki tarih ve saat çıkıyor. İşte buradan eklediğimiz yazıların hangi ay, hangi gün, hangi saat, hatta hangi dakika yayınlanmasını istediğimizi seçerek tamam deyip daha sonra Yayınla butonu yerine gelen Zamanla butonuna bastığımız zaman artık bu yazınızı belirlediğiniz tarih ve saatte yayınlanması için ayarlamış oluyorsunuz.

Başta da söylediğim gibi bu özelliği sitenizi güncel tutmak için bir yardımcı olarak çok iyi şekilde kullanabilirsiniz. Yoğun olduğunuz veya internete ulaşamayacağınız zamanlardan önce bu şekilde yazılarınızı zamanlayarak WordPress’in sizin yerinize yayınlamasını isteyebilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Bu benim işime çok yarayacak 🙂

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın