03Mart

Yaz Saati Uygulaması İle Saatlerimizi İleri Alacağız!

saatGüneş ışığından ve gündüz saatlerinden daha fazla yararlanmak adı altında uygulanan yaz ve kış saati uygulaması ile birlikte yaz saatine geçerken saatlerinizi 1 saat ileri almak için hazır olun!

Türkiye’de her yıl olduğu gibi yaz gelirken saatlerimizi 1 saat ileri alıyor, kış yaklaşırken de geriye alıyoruz. Yaz ve kış saati uygulamaları her sene böyle devam ediyor. Bu yıl da yapılan açıklama ile 31 Mart 2013 Pazar günü saatlerimizi 1 saat ileri alacağız.

Tam olarak Cumartesiyi Pazara bağlayan gece, saat 3.00’dan itibaren Türkiye saatimiz 1 saat ileri alınarak 4.00’a ayarlanacak. Uygulama ise 27 Ekim 2013 Pazar gününe kadar devam edecek. Bu güne kadar kullanacağımız yaz saatinden sonra pazar gecesi saat 4.00’da tekrar saatlerimiz 1 saat geri alınacak.

Bu uygulamanın yarattığı psikolojik rahatsızlık nedeniyle bu yıl son bulması bekleniyordu. Fakat Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yaptığı açıklama neticesinde bu uygulamaya son verilme tarihi gelecek seneye yani 2014’e çekildi. 2014 yılının bu zamanlarında saatlerin son kez 1 saat ileri alınarak bu uygulamaya son verilmesi ve sabitlenmesi bekleniyor.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın