22Haziran

Yeni Blogculara Altın Tavsiyeler!

Yeni bir siteniz var, yeni bir site açacaksanız eğer birazdan yazımızda bulacağınız nacizane bazı altın tavsiyelerimize dikkat etmenizi öneririz. Bu tavsiyelerimiz benim de özellikle dikkat ettiğim şeyler arasından seçilmiş en önemli gördüğüm noktalardır.

1- Özgün olun: Blogumuza ekleyeceğimiz özgün yazılar, özellikle Google’ın daha fazla önem vermesi sebebiyle oldukça önemlidir. Kopya ile eklenen çok fazla yazı yerine tamamen özgün yazılan az sayıda yazı daha etkili olacaktır.

2- İlginç, İlgi Çekici Olun: Sıkıcı, okuyucuyu okurken yoran yazılar eklemek yerine daha ilginç ve daha ilgi çekici yazılar ziyaretçi toplamanızda yardımcı olacaktır.

3- Hemen Pes Etmeyin: Eğer bir sitenizi gerçekten iyi yerlere getirmek istiyoranız, pes etmeyin! Çok karşılaştığım bu durum genelde ya site ile ilgilenmek, yazı yazmaktan üşenmekten oluyor ya da siteye hemen çok fazla okuyucu, çok fazla ziyaretçi beklemekten. Yeni bir sitenin hemen çok fazla ziyaretçi çekmesini beklemeliyiz. İlk başlarda çok az sayıda ziyaretçi bile olsa biz yüzlerce okurumuz var gibi yazılar yazmalıyız. Bu içerikler, sitemizin temellerini oluşturacak olup sağlam temel gelecekte oldukça işimize yarayacaktır.

4- Sitenizi Güncel Tutun: Güncellik de oldukça önemli noktalardan bir tanesidir. Bir kerede çok fazla yazı ekleyip uzun süre eklememek yerine her gün azar azar bu yazılarınızı ekleyebilirsiniz. Eğer zamanla ilgili problemleriniz varsa da örneğin yazdıklarınız yazıları eğer WordPress kullanıyorsanız günlere bölerek her gün bir tanesinin yayınlanması için zamanlama özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özelliği ilerki bir yazımızda sizlere anlatacağız.

5- Reklamları Hayatınızdan Çıkartın: Düşülen en büyük hatalardan biri de bir siteyi açar açmaz her yerini reklamlarla doldurmaktır. Genellikle tıklama başına ücret veren reklamlar bu şekilde kullanılırken, henüz pek fazla hiti olmayan sitenin bu reklamlardan hiçbir kazancı olmayacaktır. Bu yüzden sitenizden reklamları uzun süre uzak tutmak geleceği için atacağınız en büyük adımlardan biri.

6- Siteniz Kolay Kullanılabilir Olsun: Sitenizde kategorilere, menülere, diğer yazılara ulaşım linkleri kolay görülebilecek ve kolay erişebilecek olmalı. Bu şekilde hem ziyaretçiler aradıklarını bulabilirler, hem de bu tür kolay kullanımlı sitelerde bir yazıyı okuyan bir kişi diğerlerine de daha rahat yönelebilir. Ayrıca gereksiz flash uygulama, gereksiz yazılımlar, değişik hava durumu, borsa bilgileri gibi şeyleri; eğer sitenizle alakalı değil ise eklemekten kaçının. Daah güzel bir görünüm vermek amacıyla tercih edilen bu tip şeyler özellikle sayfaların açılmasını yavaşlatmakla birlikte ayrıca sitenizi gereksiz yere dolduracaktır da.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. merhaba makalenizi okudum ve yazdığınız bütün konular gerçekten de doğru. ben bu kurallara uydum ve şuanda gerçekten de büyük bir ziyaretçi kitlesine ulaştım. eğer webmaster arkadaşlarımda bu konulara uyarlarsa eğer onlarında sitelerinin ziyaretçi akınına uğrayacağını temenni edebilirim.

    iyi günler ..

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın