13Şubat

Cildimizin Kış Bakımı

cilt-kis-bakimiOlumsuz hava koşulları kuşkusuz cildimizi etkiliyor. Ancak gerekli bakımı yaptığımız takdirde cildimizi, dolayısıyla da güzelliğimizi korumamız mümkün. İşte size bu alanda pratik öneriler:

Vücudunuzu Nemlendirin: Vücudu ölü hücrelerden arındırmak oldukça önemli. Haftada iki defa yapacağınız peeling size yardımcı olacaktır. Uygulamayı yaparken önce parmaklarınızı, daha sonra özel peeling eldivenlerini kullanmanızı öneririz. Hafifçe uygulanan bir basınç ve dairesel hareketler cildinizi arındıracaktır. Cildin çatlamasını önlemek için ise duştan sonra vücudunuzu mutlaka nemlendirin. Unutmayın, periyodik yaptığınız bakım daha iyi sonuç verir.

El ve Ayak Bakımı:

  • Sütteki laktik asit cildi nemlendirir. Bu yüzden haftada 1-2 kez, 5-10dk ılık sütte bekletmek ellerinizi yumuşatacaktır.
  • Düzenli pedikür yaptıramıyorsanız, vazelin en büyük yardımcınız. Yorgun bir günün ardından ayaklarınıza vazelin uygularsanız hem beslenmesini, hem rahatlamasını sağlarsınız.
  • Topuk kısmındaki sertlik için ise, ılık suyla doldurduğunuz leğene 2 poşet yeşil çay ve yarım litre ılık süt ekleyip ayaklarınızı 30dk bekletmek yeterli olacaktır.

Banyo Esnasındaki Bakımınız:

  • Kuru ciltler için banyo suyuna 8-10 damla gül yağı eklemek ideal. Gül yağı hem güzel koku verir, hem de kılcal damar oluşumlarını engeller.
  • Cildiniz yağlıysa yine banyo suyuna koyacağınız birkaç damla limon, portakal veya greyfurt suyu, içerdiği sitrik asit sayesinde bakterileri öldürecek ve cildinizdeki fazla yağı kurutacaktır.
Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın