03Şubat

Diyet Nasıl Yapılır?

diyetGünümüzde belki de en çok tartışmalara yol açan, çok sayıda kişinin çeşitli farklı söylemlerde bulunduğu; üzerinden en çok prim üretilen konuların başında bu konu gelmektedir; diyet nasıl yapılır? Bu konu hakkında kime sorarsanız sorun, hiçbir bilgisi olmasa dahi televizyon, internet ya da çeşitli yerlerden edinmiş olduğu; yalan yanlış ya da eksik bilgilerle size bir takım diyet taktikleri verip, diyet çeşitlerini bir diyetisyen gibi sıralayabilir. Bu durum aslında diyet konusunun ne kadar bilinçsiz yapıldığını, ne kadar çok yanlış yapılan diyet şekillerinin olduğunu en çıplak şekliyle gözler önüne sermektedir. Çünkü diyet nasıl yapılır sorusuna verilebilecek net ve sağlıklı bir cevap şu anda bulunmaktadır. Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. En doğrusu ve en sağlıklısı budur. Herkesin bir doktora ya da diyetisyene başvurup kendi bünyesine en uygun olabilecek diyet listesiyle programını alması gerekmektedir.

Diyetin bu derece bilinçsizce ve sağlıksız bir şekilde yapılması zayıflamayı bırakın, kilo alımına hatta bazı durumlarda ciddi sağlık problemleriyle başlayan süreçlerde ölümlere kadar gidebilmektedir! Böyle durumlar halen günümüzde çok sık bir şekilde yaşanmaktadır ve zaman zaman da çeşitli haber kanallarında karşımıza çıkmaktadır.

Tüm bu bahsettiğimiz konuları özetleyecek olursak, “diyet nasıl yapılır?” sorusuna genel bir cevap vermenin doğru olmayacağını çok rahat bir şekilde söylememiz mümkündür. En sağlıklı olan diyet, vücuda ve sağlığa en uygun olarak özel yapılacak olandır.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın