Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
31Ocak

Şalgam Suyunun Faydaları

salgam-suyunun-faydalariKış ayları birçok hastalığı da beraberinde getiriyor. Bu hastalıklara karşı ülkemizde özellikle doğu kesimlerinde sıkça tüketilen içeceklerden olan şalgam suyu vücudun direnci için önemli olarak gösteriliyor. Vücut için birçok faydası olan bu içecek birçok hastalığa karşı tam bir kalkan görevinde.

Şalgam suyu vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek vücut direncini hastalıklara karşı arttırıyor. Kış aylarında sıkça rastlanan soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara karşı vücudu koruyor.

Özellikle etlerin yanında sıkça tüketilen şalgam suyu, büyük bir şifa kaynağı. A, B, C, D ve E vitaminlerini içeren şalgam suyunda ayrıca kalsiyum, demir, bakır ve iyot gibi mineraller de bolca bulunuyor.

Doğal bir antibiyotik olarak nitelendirilen şalgam suyu vücuttan toksinleri atmak için de yardımcı oluyor. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağladığı gibi kansızlığı da önlüyor.

Yemeklerin yanında sindirimi kolaylaştırır. Kilo vermeye de yardımcı olduğu söylenir. Mide ve karaciğer organları için faydalıdır.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın

*