30Ocak

Kuru Kayısının Faydaları!

kuru-kayisiVücuda faydaları saymakla bitmeyen kuru kayısının sizler için faydalarını sıraladık. En önemli, en çok bilinen faydalarına yer verdiğimiz listemize göz gezdirdiğinizde artık kuru kayısıya sağlık açısından da bakabilirsiniz.

Kuru kayısının en belirgin faydalarından birisi sindirim sorunlarına iyi gelmesi. Özellikle hazımsızlığı çözmek için kullanılan kuru kayısı aç karnına isteğe göre 1 ile 3 tane arasında tüketilerek hazımsızlığımıza çare bulabiliriz.

Kuru kayısı ayrıca A vitamini yönünden de oldukça zengindir. Özellikle A vitamin açısından kemiklere de faydası bilinen faydaları arasında. Kemiklerin sağlamlaşmasına ve daha düzgün olarak gelişmesine katkı sağlayan kuru kayısı; raşitizm gibi kemik hastalıklarına karşı da koruma sağlıyor. Büyük oranda içerdiği A vitamini sayesinde ayrıca saç, deri ve tırnakların da sağlıklı bir şekilde olmasına katkıda bulunuyor.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Kuru kaysının bu kadar çok faydası olduğunu bilmiyordum. Yararlı bir yazı olmuş.

  2. Blog’unuzu çok yakından takip ediyorum ve oldukça başarılı buluyorum. Mümkün olduğu sürece yazılarınızı okumaya çalışıyorum. Sizleri tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın