01Ocak

Kilo Vermede Yardımcı Mucize Besinler!

kilo-vermekKilo vermek birçok kişi için büyük ama zor bir istek olabiliyor. Bunun için denenmeyen yol, yapılmayan şey kalmıyor neredeyse. Fazla kilolarınızdan kurtulurken aslında bazı mucize besinleri tercih ederek yanınızda yardımcı olarak yer almalarını sağlayabilirsiniz. Bakalım bu bahsettiğimiz besinler nelermiş?

Yeşil Çay

Her ne kadar çaykolik bir millet olsak da bu bağlılığımız siyah çaya karşı ve yeşil çaya nedense tam anlamıyla ısınabilmiş değiliz. Yine de bu sihirli bitki ile yapılan çayın vücudumuz için birçok yararı var. Bunların başında da metabolizmayı hızlandırması geliyor. Böylelikle zayıflamakta büyük bir yardımcı.

Yumurta

Yumurta yemeye karşı bir rahatsızlığı olmayan, yani kalp damar veya kolesterol hastalığı olmayan kişiler için zayıflamaya yardımcı bir besin de yumurta. En büyük özelliği destekleyici besinlerle birlikte uzun süreli tokluk hissi sağlaması. Yüksek protein içeriği sayesinde de metabolizmayı hızlandıran bir diğer besin.

Greyfurt

Bir kış meyvesi olan greyfurt, listemizde yer alan bir diğer besin. Mevsiminde düzenli olarak tüketilmesi tavsiye ediliyor. Düzenli tüketildiği taktirde kilo vermeye yardımcı olabiliyor.

Fındık, Badem ve Ceviz

Özellikle omega-3 içermeleri sayesinde kilo vermeye yardımcı olan bu besinlerin kalori oranlarının fazla olması sebebi ile günlük fazla tüketimi önerilmiyor. Bir çeşidinden veya üçünün karışımından az miktarda tüketilmeleri zayıflamada yardımcı olacaktır.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın