13Aralık

Sevimli Puantiyeler

puantiye-desenli  Moda hiç kuşkusuz hemen hemen tüm kadınların ilgi alanlarının en başında yer alıyor. Bunun yanı sıra kendine özgü tarzı olan ya da giyim konusunda tabuları olan insan sayısı da oldukça fazla. Puantiye detayı birçoğumuzun moda olsun veya olmasın gardırobumuzda yerini alıyor.

Belirli aralıklarla puantiyenin yaşamımıza girmesi çok sevilen bir parça olduğunun en büyük göstergesi bence. Ama küçük kız çocuklarına göre tasarlanmış elbiseler, ayakkabılar bu detayı daha da sevimli kılıyor. 2012 yazında olduğu gibi kış sezonunda da bu parçalara rastlayacağınızdan hiç kuşkunuz olmasın. Bende bunu göz önünde bulundurarak alışveriş listeme puantiyeli bir gömlek ekledim ve fırsat bulduğum an gidip aldım. Lacivert narçiçeği uyumuna minik puantiyeler de eklenince insan alışveriş yapmaktan geri kalamıyor. Düğmeleri yine 2012nin ve önümüzdeki yılın moda simgesi haline gelmiş altın sarısıyla daha modernize olmuş durumda. Bu kadar modaya uymak, her şeyi takip etmek doğru bir şey mi bilemiyorum ama tek düzelikten daha iyi olduğunu düşünüyorum. Modayı takip ederek bir bakıma yine tek düze olmuş oluyorsunuz çünkü herkes hemen hemen aynı parçaları seçiyor yani yine sıradanlaşmaktan kurtulamıyoruz. Kendi stilimizi oluşturmamız kendimize yakışan şeyleri giymemiz beklide en doğrusu. Konumuza geri dönecek olursak küçüklüğümden bu yana puantiyeler hep hayatımda olmuştur. Kırmızı rugan ayakkabılar kırmızı beyaz bir elbise en sevimli kıyafetlerimizdi hiç kuşkusuz. Her sezon vazgeçilmez olmasının nostaljik bir havası olduğunu da düşünmüyor değilim.

Sizde modayı takip ediyorum diyorsanız bu kış dolabınızdan eksik etmeyeceğiniz parçalar arasına bu sevimli detayı ekleyebilirsiniz. Trendleri takip etmekte fayda var sonra demode olmayalım benden söylemesi.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog
 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın