04Aralık

Ağaç Yapraklarıyla Neler Yapabiliriz?

Ev dekorasyonunda en önemli olgunun yaratıcılık olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında akla gelmeyecek objeleri araçları kullanarak değişik alternatif yeni ürünler yaratmamız yaratıcılığımızı geliştirmemize hem bize hem de evimize zenginlik katacaktır.

Ağaç yaprakları basit gözükse de akla gelmeyecek tasarımcalar ile yaratıcılık örneklerinde bulunabilirisiniz. Örneğin eritilmiş çikolatayı, yıkanıp temizlenmiş minik bir yaprağın üzerine sürüp kurumasını bekledikten sonra pastalarımızı çikolatadan yaprak figürüyle süsleyebiliriz. Ya da değişik ebat ve boyutlarda topladığımız yaprak çeşitlerini altın sarısı veya gümüş rengine boyayarak dekoratif bir çerçevenin içine yerleştirerek güzel bir tablo olarak salonumuza asabiliriz. Muz yaprağına sarılmış fırında hamsiyi denemezinizi tavsiye ederim. Lezzeti ve aroması farklı, değişik sunumuyla göz kamaştırıcı değişik bir fikir bence. Tabi muz yaprağını yemiyorsunuz. Gül yapraklarını kurutarak salondaki tabağınızın içine koyabilir hem kokusundan hem de görselliğinden yararlanmış olarak değişik bir alternatif yaratabilirsiniz. Eski çerçevenizin kenarlarına boyanmış ağaç yapraklarını ve ona uygun çeşitli taşları yapıştırıcı yardımıyla çerçeveye sabitleyerek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Benim favorim yaprak çikolatalar hem yemesi çok zevkli hem de görsellik açısından yapraklarla süslenmiş bir pasta size hayran kalınmasına neden olacaktır.

Ağaç yaprakları gibi akla gelmeyecek birçok nesneyi değerlendirerek yaratıcılığınızı gözler önünüze sermelisiniz. Bu tip şeylerle uğraşmak hem size zenginlik katacak hem de vaktinizi yararlı bir şekilde değerlendirmenize olanak sağlayacaktır. Tavsiyeleri dikkate almakta fayda var!

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın