02Aralık

Afrodizyak Etkili Besinler

Afrodizyak etkili krem, afrodizyak etkili parfüm… Bu tarz kelimeleri sıkça reklamlarda ya da internette duyuyor olabilirsiniz. Karşı cinsin ve kendinizin cinsel dürtülerini uyandırmak anlamında kullanılan afrodizyak etkisini bulmak için kimyasal ürünlere başvurmanız gerekmiyor. Doğadaki besinlerle de ihtiyacınız olan afrodizyak etkiyi karşılayabilirsiniz. Peki, neler bu besinler?

Ayçiçeği:  Plajda, balkonda çitlediğiniz bu güzelim besin, içerisinde bulunan bol miktarda E vitamini ile hem cildinizi, kalbinizi ve damarlarınızı güçlendirir hem de cinsel isteğinizi ve gücünüzü arttırır. (Yemeklerde kullanmak benzer etkiyi yaratsa da, en doğrusu tazesini tüketmektir.)

Antep Fıstığı:  Bu küçücük kabuklu besinin içerisinde bol miktarda protein ve E vitamini bulunur. Akşamüstü atıştırmalıklarınız arasında dahil ederseniz kısa zamanda faydasını görmeye başlarsınız.

Çilek: En çok bilinenlerden bir tanesi de bu meyve. Özellikle bayanlarda daha etkili olan çilek taze taze tüketildiği zaman mutlaka etkisini gösterecektir.

Kişniş: Sinir sistemi için faydalı hormonların salgılanmasına yardımcı olan bu baharat, aynı zamanda cinsel gücü de arttırır. Gel gelelim bu kuvvetli besini günde bir çay kaşığından daha fazla tüketmek, tansiyonunuz için pek de iyi sayılmaz. Bir bardak sıcak suya, yarım kahve kaşığı kişniş karıştırarak yemekten sonra içebilirsiniz.

Fesleğen: Kokusuyla bile vücuda belirli oranda afrodizyak pompalanmasını sağlayan fesleğenin, kan akışını ve kalp ritmini hızlandırdığı biliniyor. Vücudunuzdaki kanın damarlarınıza sığmadığı noktalarda da cinsel performans başlıyor. Makarnanıza sos olarak ekleyin ve biraz zaman geçmesini bekleyin…

Havyar: Havyarın içerisinde bulunan çinko miktarını bu besinden başka sadece istiridye içerisinde bulabilirsiniz. Havyardan alacağınız yüksek çinko, yıllardır bu besinin afrodizyak olarak kullanılmasının başlıca sebeplerinden birisi.

Pekmez: Geleneksel gıdamızın cinsel gücü artırdığı zaten nesillerdir bilinen bir gerçek. İçerisinde bulunan potasyum, demir ve kalsiyum miktar cinsel gücünüzü daima dinç tutmak için fazlasıyla yeterlidir. Ancak her şeyde olduğu gibi pekmezin de fazlası vücudunuza aşırı yükleme yapabilir. Dikkatli olmakta yarar var.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın