Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
21Haziran

Ask.fm İle Herkes Size Sorular Sorsun!

İnternette bir çok sosyal ağ yer almakta. Bazıları sistem olarak birbirlerine benzeseler de size bu yazımızda tanıtacağımız site, Facebook, Twitter gibi ağlardan tamamen farklı bir yapıda. Peki nedir bu Ask.fm?

Ask.fm, hesap sahipleri için bir alan oluşturarak kullanıcıların kendilerine özel ayrılan bu alanlardan başkaları tarafından gelecek soruları almalarını sağlıyor. Yani bir başka deyiş ile, siz üye olduktan sonra sizin bir profiliniz oluyor ve herkes size buradan sorular sorabiliyorlar. Siz de bu soruları cevaplandırarak burada yayınlıyorsunuz. Basit ve kullanışlı bir şekilde dizayn edilmiş bu siteye www.ask.fm adresinden giriş yapıp ana sayfada yer alan “Kayıt” butonunu kullanarak çok kolay bir şekilde kayt olabiliyorsunuz. Biz degnek kullanıcı adını seçtik ve sizin de seçtiğiniz kullanıcı adı ask.fm/degnek şeklinde profilinizi oluşturacaktır. Arkadaşlarınızın sorduklarınızın dışında rastgele profilinize ask.fm tarafından da bazı sorular gönderilebiliyor. Dilerseniz bunları da cevaplandırıp profilinizde yayınlayabiliyorsunuz. Sorular her konuda, her şekilde ve birbirinden ilginç olabiliyor. Örneğin; “En son okuduğun kitap hangisidir?”, “Kadere inanır mısın?”, “Gördüğün en garip rüya hangisiydi?” gibi sorular sistem tarafından gelenler.

Bir soruyu bir kişi size gönderebilmek için kayıt olması gerekmiyor. Kayıt olmayan kişiler anonim olarak sorularını göndermiş oluyorlar. Kayıtlu kullanıcı adları ile gönderenlerin sorularının yanında ise bu kullanıcı adları yer alıyor. Fakat dilerseniz profilinizden anonim soruların gönderilmesini engelleyebiliyorsunuz. Size sorulan bir sorunun profilinizde herkese görünür şekilde yer alması için öncelikle sizin onayınızdan geçerek sizin tarafınızdan yanıtlandırılması gerekiyor. Eğer yanıtlamak, yayınlamak istemediğiniz bir soru ise bunu silebiliyorsunuz.

Bana sorarsanız; çok basit ama kullanışlı bir yapısı olan Ask.fm, farklı deneyimler aramak isteyenler için oldukça uygun. Arkadaşlarınızı size soru sormaya davet ederek ve gelen sorulara yanıtlar vererek oldukça eğlenebilirsiniz 🙂

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın