Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
20Haziran

In Time (Zamana Karşı)

In Time, çok orijinal fikri ve olay akışı ile favori filmlerim arasında. Dünyada gerçekleşen genetik gelişmeler ve çok büyük değişmeler ile birlikte dünyanın düzeni, günümüzden tamamen farklı bir hale gelmiştir. Artık para diye bir şey yoktur. Onların parası, yaşadıkları zaman!

21. yüzyılın sonlarına doğru zaman artık paranın yerini tamamen almıştır. Her bebek doğduğunda 25 yaşına kadar yaşar ve yaşlanır. 25 yaşına geldiklerinde yaşlanmaları tamamen duran kişilerin artık kollarında yer alan saatleri çalışmaya başlayacak ve geriye sadece yaşayacakları 1 yılları olacaktır, tabi eğer daha fazlasını kazanmazlarsa. Hayatta herkesin para yerine kullandığı tek şey vardır o da kolarındaki zamanları! Bu zamanı arttırmak için çalışıp zaman kazanmaları gerekiyor. Diğer alışverişlerini de bu zaman ile yapıyorlar. Fakat dengesiz büyüme ile fakirlerden çok zenginlere kadar kişilerin yaşadıkları yerler arası zaman dilimi adı verilen bölgeler oluşmuştur. Kollarında yüzlerce hatta bini aşkın yıl yaşama süreleri olanlar sonsuz yaşama doğru doymadan gitmekte fakat kolundaki süresi biten kişiler de hayatlarını kaybetmektedirler. Başrolde oynayan Justin Timberlake tarafından canlandırılan ve hep günü gününe yaşayan Will Salas karakterinin ise yaşamı, artık yaşamaktan bıkmış çok fazla zamanı olan bir kişiden kalan 100 yıldan fazla süre ile tamamen değişecektir.

İşte bundan sonra yaşanan maceraları konu edinen filmde sürekli yeni olaylar birbirini izlemektedir. Başta da dediğim gibi en beğendiğim filmler arasında yer alan In Time yani Türkçe’ye çevrilen adı ile Zamana Karşı isimli filmi mutlaka izlemenizi öneriyorum. Aşağıda bulunan fragmanı da dilerseniz izleyebilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın

*