13Ekim

Dominos.com.tr İle İstediğiniz Gibi Bir Pizza

Bir önceki yazımızda internetten yemek siparişinden bahsetmiştik. Hazır başlamışken birçok defa sipariş verdiğimiz yerlerden birisi olan Dominos.com.tr’yi de hem tanıtalım, hem neler yapabiliriz bir bakalım, hem de deneyimlerimi anlatayım dedim.

Evde bir pizza keyfi yapmak istiyorsanız eğer gerçekten lezzeti iyi bir şekilde sunan yerlerden birisi Dominos. İnternetten sipariş vermek için kullanabileceğiniz adres: dominos.com.tr. Siparişinizi vermeden önce bir hesap açmanız gerekiyor. Hesabınızda özellikle adresinizi doğru ve net şekilde belirtmelisiniz. Bu belirttiğiniz adrese göre size en yakın Dominos şubesi bulunarak ileride vereceğiniz siparişler direk olarak o şubeye iletiliyor. Eğer yanlış bir şubeye yönlenirse (Örneğin çok uzakta olabilir) siparişiniz iptal edilebiliyor.

Oldukça fazla pizza seçeneği yer alıyor ve siz damak tadınıza uygun istediğiniz pizza veya pizzaları seçebiliyorsunuz. Pizza seçiminizi yaparken özellikle kampanyalar bölümüne dikkat etmenizi öneririm. 1 orta boy alana 1 orta boy bedava gibi çok cazip kampanyalar görmeniz mümkün. Alacağınız pizzaya karar verdiğiniz zaman pizza seçim ekranı karşınıza geliyor. Burada pizzanızla biraz oynamanız mümkün. Oynamaktan kastım tabiki ufak değişiklikler. Seçtiğiniz pizzada yer alacak olan malzemeler çıkan ekranda sıralanıyor. Bunlardan sevmediklerinizi dilerseniz önündeki tik işaretini kaldırarak pizzanızdan çıkartabiliyorsunuz. Tam tersi de dilerseniz mümkün. Yani örneğin bir pizza seçtiniz ama içinde olmayan bir veya birkaç malzemeyi daha ekletmek istiyorsunuz. Hemen aşağıdaki menüde yer alan 20den fazla çeşit malzeme arasından dilediklerinizi ekleyebiliyorsunuz. (Pizzaya kendiniz eklediğiniz ekstra her çeşit malzeme için küçük boyda 1.90 TL, orta boyda 2.90 TL, büyük boylarda ise 3.90 TL fiyat farklı ödüyorsunuz.)

Gelelim pizzamızın hamur seçeneklerine. Klasik hamurun dışında hamur çeşidi olarak dahi birçok seçenek sunuluyor. İnce Hamur veya İncecik Hamur seçenekleri ile fiyat farkı ödemeden klasik kalın hamur yerine ince bir hamur tercihinde bulunabiliyorsunuz. Parmesanlı veya Sarımsaklı Kenar seçeneklerinde pizzanızın kenar hamurlarına ayrı bir lezzet katmanız da mümkün. (Bunun için küçük boyda 1 TL, orta boyda 1,5 TL ve büyük boyda ise 2 TL fark ödemeniz gerekli.)

En çok sorulanlardan biri ise bu Dublec Cheddar ve Dublex Mozzarella hamur seçenekleri nelerdir? Bu Dublex seçeneklerinde incecik iki hamur arasında pizzanıza boydan boya Cheddar veya Mozzarella peyniri döşeniyor. Pizza malzemeleri bu çift katlı (fakat kalın değil, yine de ince) hamurun üzerinde bulunuyor. (Dublex hamurlar için orta boy pizzalarınızda 5 TL ve büyük boy pizzalarınızda 6 TL fark ödemeniz yeterli.)

Dominos Pizza’dan sipariş verecek olanlar için akıllarda olan sorulardan biri de “Acaba hangi boyut bir pizzayı tercih etmeliyim?”. Her ne kadar sitelerde bazı pizzalar için 2-3 kişilik 3-4 kişilik gibi yazsa da pek bunlara bakmamak lazım. Orta boy bir pizza, bir kişiyi rahat doyurabilecek bir büyüklükte bence. Eğer yanında aperatiflerim var veya ben çok yiyemiyorum, az yiyorum diyorsanız küçük boy da tercih edebilir veyahut bir orta veya büyük boyu 2 kişi de yiyebilirsiniz; sizin tercihinize kalmış.

Pizza seçiminden bahsettik. Sipariş sırasında ödeme seçenekleri de fazla. Kapıda nakit olarak ödeme yapabileceğiniz gibi sipariş esnasında ödeme yöntemi olarak kredi kartı seçeneğini işaretlerseniz eğer pizzanız kapınıza geldiğinde servis yapan kişi pos makinasını da getirmiş olacaktır ve kredi kartınızla kolaylıkla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sipariş verdikten sonra da bununla kalmıyor. Açılan ekranda siparişinizin o anda ne durumda olduğunu görebiliyorsunuz. Yani örneğin şu saatte sipariş alındı, şu dakikada pizza hazırlanmaya başladı, şu dakikada pizza fırına atıldı, şu dakikada pizzanız yola çıktı gibi.

Genel olarak Dominos Pizza’dan ve sistemden bahsetmeye çalıştım. Sizler de deneyimlerinizle, önerilerinizle yorum kısmımızdan katkıda bulunabilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın