Bilim, Kültür, Eğlence, Yaşam
13Ekim

İnternetten Yemek Siparişi Artık Daha Cazip!

Öncelikle söylemek gerekirse bu bir reklam yazısı değildir baştan belirtmekte fayda var. İnternetin kullanımının yaygınlaşması ile birlikte fastfood restoranlar (ki kastettiğimiz sadece hamburger benzeri şeyler satanlar değil) artık internetten siparişe çok fazla ağırlık vermeye başladı. Bu güzel ortamı gören çok büyük bir kitle de artık dışarıdan söyledikleri yemeklerde genellikle yaygın olan telefonla sipariş yerine internetten siparişe yönelmeye başladı.

Eğer elinizin altında internet varsa, hele bir de yemek sipariş edeceğiniz yerin de sipariş aldığı bir internet sitesi veya internet sayfası varsa; telefonla siparişe göre oldukça avantajlı olduğunu söylemek asla yanlış olmaz. Peki, ne gibi faydaları var bir bakalım.

Bir kere telefonla siparişe göre çok daha fazla özgür olduğunuz kesin. Restoranların genellikle broşürlerine sığdıramadıkları menüleri internette önünüze seriliyor ve hepsi arasından dilediğiniz gibi bir seçim yapabiliyorsunuz. İsterseniz eğer o gün de farklı bir şey deneyebilirsiniz! Ayrıca örneğin eğer bir pizza sipariş edecekseniz; (diyelim ki dominostan veya pizzahuttan) pizzanızdaki bazı malzemeleri sevmiyorsanız eğer onları seçim yaparken çıkartabiliyor, yeni malzemeler ekleyebiliyorsunuz ve hatta hamur çeşidini dahi sizin belirlemeniz mümkün.

Tabiki en önemlilerinden biri de kampanyalar. İnternete olan yönelimle birlikte restoranlar internete özel kampanyalar düzenleyebiliyor veya daha genel anlamda siz tüm kampanyaları bir arada rahatlıkla görebiliyorsunuz. Böylelikle size en uygun olanını seçip bir yandan bütçenizi de korumuş oluyorsunuz.

İnternetten alışverişin genel manada önündeki en büyük engeli kişilerin alışveriş sitelerine pek güvenmeyip, kredi kartı bilgilerini paylaşmak istememeleridir. Ama yemek siparişlerinde böyle bir durum yok çünkü hangi restorandan söylediyseniz oraya ait bir eleman sizin kapınıza kadar gelip kapıda ödeme alabiliyor. Ödeme seçenekleri de oldukça güzel. Kapıda nakit ödeyebildiğiniz gibi ödeme sırasında kapınıza pos makinası getirmelerini rica ederseniz getirdikleri pos makinasından güvenli şekilde kredi kartınızla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dediğimiz gibi internetten sipariş bizlere büyük kolaylıklar sağlıyor, biz sadece genel özelliklerinden bahsettik. Restoranların, özellikle de zincir restoran olanların (Burgerking, kfc, dominos, pizzahut gibi) site yapıları sayesinde kullanıcılarına çok daha özel avantajlar sağlayabiliyorlar. Eğer siz de sipariş verirken henüz internetten siparişi denemediyseniz ilk fırsatta denemenizi önerebilirim. Herkese afiyet olsun!

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  

  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın