05Ekim

Kızılay Alışveriş Merkezi

Ankara Kızılay meydanında Kızılay Derneği’ne ait binanın yapılmaya başlanması oldukça eskiye dayanıyor. Çok uzun yıllar süren yapım çalışmaları halk tarafından tepki toplarken Kızılay’ın düzenlediği ihaleyle birlikte Kızılay Alışveriş Merkezi olarak açılması kararlaştırıldı. Yaklaşık 20 bin metrekare alan üzerine kurulmuş yüksek bir yapı olan Kızılay Alışveriş Merkezi’nin açılışı ise 23 Aralık 2011 tarihinde yapıldı.

Değişik bir iç yapıya sahip olan bu alışveriş merkezinde onlarca farklı büyük markanın mağazası yer alıyor. Ankara’nın merkezinde, Kızılayın tam göbeğinde yer alan bu büyük alışveriş merkezi de her gün büyük küçük on binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.

İlk gittiğimde gerçekten içerisinin yapısına inanamadım. Onlarca farklı mağazanın olmasının yanı sıra, katları çık çık bitmiyor şeklinde anlatsak pek de yanlış olacağını sanmam. Bu iç yapısı biraz karışıklığı arttırmış diyebiliriz. Öyle ki hatta en üst kata çıkabilmek için bir hayli çaba harcayabilirsiniz. Fakat direk yemek hatına (Yani en üst kata) çıkmak istiyorsanız bunun için AVM’nin önünde bulunan yemek katı asansörünü kullanmanız oldukça pratik olacaktır. Ayrıca arabanızı da AVM’nin otoparkına parketmeniz mümkün. Ünlü Güven Park’ın alt taraflarında kalan, büyük YKM binasının karşısındaki Kızılay Alışveriş Merkezi, Ankara’lılar için yeni bir alışveriş seçeneği diyebiliriz. Siz de yazımızın altından AVM hakkındaki görüşlerinizi bizlerle ve diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Yazar: Degnek

Kendisi, Değnek.com'un genel içerik üreticisi.

Degnek Blog

Gelen Aramalar:

 Yazının Etiketleri  
  1. Benim çocukluğumdan beri inşaat halindeydi. Hele şükür açıldı ve kötü görüntüden kurtuldu diyebilirim. şimdi çok güzel ve bir çok ziyaretçiyi ağırlamakta.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın